Hledání nové práce patří mezi nejstresovější situace, se kterými se můžete potkat. Pokud se hledání protáhne, často to s sebou nese pocit selhání a nejistoty – což se často negativně podepíše na sebevědomí uchazečů. Přinášíme 5 tipů, jak tomu předejít.

1. Tip, jak najít práci: Mějte jasno v tom, co hledáte

Změna zaměstnání by vás měla posunout blíž k tomu, co vás baví. Usilování o pozici, na které vám nezáleží, je demotivující. Navíc, zkušený personalista nemá problém takovéto uchazeče rozeznat. Neměli byste se snažit najít pozici, která vám nebude vadit, ale pozici, která vás bude naplňovat. V dnešní době rekvalifikačních kurzů není problém ani zcela změnit své pracovní zaměření.

2. Tip, jak najít práci: Neexistuje univerzální životopis

Není jednoduché se celkově představit na dvou stránkách papíru. Přitom dobře zpracovaný životopis je základ. Nesnažte se vytvářet univerzální životopis, který rozhodíte na všechny strany. Zaměřte se na jednotlivé pozice, pročtěte si požadavky na uchazeče a svůj životopis upravte pro každou odpověď zvlášť. To patří mezi základní pravidla, jak najít práci.

3. Tip, jak najít práci: Hledání je práce na plný úvazek

Mezi základní poučení patří, že samotnému hledání nové pozice byste měli věnovat dostatek času – ideálně k tomu přistupovat jako k práci na plný úvazek.

Nenechte se při hledání pozic omezovat. Pracovní nabídky jsou často zveřejněné na webových stránkách firem, na sociálních sítích i na pracovních portálech.

Pracovní portály jsou ideálním způsobem, jak najít velké množství pracovních nabídek na jednom místě.

Staffito

  • umožňuje vyhledávání nabídek práce podle oboru, takže se nemusíte zdržovat nabídkami, o které nemáte zájem
  • má chytrý algoritmus, který pro vás vyhledá nejzajímavější nabídky
  • nabízí možnost sledovat firmy, které vás zajímají – vysněná pracovní nabídka vám tedy neuteče

Zdlouhavý proces, jak najít práci, můžete díky těmto tipům a s využitím Staffita zkrátit na minimální čas. Najděte si práci, do které vás bude bavit vstávat.

 

Image

Připojte se k profesní síti Staffito zdarma

Získejte online životopis zdarma. Zasílání nejnovějších nabídek práce do e-mailu. Hlášení se k nabídkám jedním tlačítkem.

Profil vytvoříte za méně než 2 minuty.