Ocitli jste se v situaci, kdy hledáte novou práci, ale nevíte, jak začít? Nejste si jistí, co je na řadě jako první? Tvorba životopisu, hledání volných inzerovaných pozic nebo oslovení vašich vysněných podniků? Poradíme vám, jak celou situaci elegantně zvládnout.

Sháním práci, hlavně rychle

Mezi hlavní chyby, kterých se uchazeči o práci dopouštějí, patří uspěchanost. Nikdo nechce strávit hledáním práce více času, než je nezbytně nutné, ale na začátku je důležité se zastavit a promyslet si, jakou sháním práci a jaké od ní mám očekávání. Podle toho pak můžete pokračovat v cíleném hledání. Překotné rozesílání životopisů na jakékoliv pracovní pozice není řešení.

V každém případě byste měli vědět:

  • V jakém oboru chcete pracovat
  • Jaký očekáváte plat
  • Jakou očekáváte časovou náročnost
  • V jak velkém kolektivu chcete pracovat

Odpovídat na pozice, které nesplňují vaše základní představy, není z dlouhodobého hlediska výhodné. I kdybyste byli na místo přijati, s největší pravděpodobností budete po krátkém čase v práci nespokojení.

Sháním práci – jak začít

Pokud už máte představu, jakou pozici hledáte, je na řadě samotné hledání. Můžete vyhledat přímo konkrétní firmy. Ty mají často na svých webových stránkách prostor pro vlastní nabídky práce. Firmy můžete oslovit ale i v tom případě, pokud inzerci nemají – nikdy nevíte, jestli se zrovna nechystají hledat nové posily.

Jako časově nejvýhodnější a nejpřehlednější se ukázaly profesní sítě. Na Staffitu můžete vyhledávat nabídky práce rovnou podle zvoleného oboru. Zároveň vidíte i hodnocení firem, kterým chcete odpovědět. Staffito vám zároveň nabízí pozice, které jsou vhodné přímo pro vás.

Sháním práci, stačí mi jeden životopis?

Je důležité si uvědomit, že pokud sháním práci, je nutné tomu věnovat dostatečné množství času. Minimálně byste měli věnovat čas svému životopisu – a to ne jednou, ale při každé odpovědi. Odpovídáte na pozici, o kterou máte zájem a na vašem životopisu by to mělo být vidět.

Projděte si inzerát a zapracujte do svého životopisu body, které jsou pro konkrétní pozici důležité. Univerzální životopis ale nezavrhujte – můžete jej uvádět třeba na svém profilu na Staffitu. Na Staffitu si můžete vytvořit váš online životopis zdarma zde.

 

Image

Připojte se k profesní síti Staffito

Získejte online životopis a zasílání nejnovějších nabídek práce do e-mailu zdarma.

Profil vytvoříte za méně než 1 minutu.

Často hledané nabídky práce

Prodej a obchod

Stavebnictví

Logistika

Řemeslo

IT & Design

Administrativa

Gastro

Management

Nabídky práce podle lokace

Nabídky práce Praha
Nabídky práce Brno
Nabídky práce Ostrava
Nabídky práce Plzeň
Nabídky práce České Budějovice
Nabídky práce Olomouc

Vyhledávání profesionálů

Vyhledávejte a kontaktujte profesionály, freelancery, brigádníky nebo nové zaměstnance. Je to zdarma.

Vyhledávání profesionálů

Články z blogu

Hledáte práci? Prozradíme vám výhody a nevýhody práce pro pracovní agenturu

V poslední době se stále častěji můžete setkat s nabídkami práce pro pracovní agentury. Na první pohled vše vypadá idylicky – pohodlné a jednoduché získání práce, zatímco nad vámi drží agentura ochrannou ruku. I zde se ale skrývají nevýhody – prozradíme vám, na co si dát pozor.

Číst dál...

Jak napsat životopis - VZOR zdarma

Jak napsat životopis? Na co nezapomenout a na co si dát pozor? Podívejte se na předlohu, stáhněte si vzor životopisu ve Wordu nebo si vytvořte životopis online.

Číst dál...

Jak napsat skvělý inzerát práce?

Jak napsat skvělý inzerát práce, ke kterému se budou hlásit uchazeči? Čím zaujmout v dnešní době? Podívejte se, jak to vidíme my.

Číst dál...

Jak má vypadat nabídka práce? Máme pro vás inzerát práce – vzor Staffito

Vytváření pracovních nabídek není jednoduché. Jak stručně a poutavě popsat vše důležité a na nic nezapomenout? Tento inzerát práce – vzor vás inspiruje a pomůže vytvořit ucelenou a zajímavou nabídku práce.

Číst dál...

Jak na perfektní Staffito profil, kterému zaměstnavatel neodolá II.: Není fotka jako fotka

Přikládání fotografií k životopisu je živě diskutované téma. Dobře zvolenou profesní fotografií můžete získat cenné body navíc – ale stejně tak o ně díky špatně zvolené fotografii můžete přijít.

Číst dál...

10x více zobrazení a o 600% více zájemců - případová studie pro Allianz

Dnes Vám ukážu podrobný návod, jak jsme dokázali 10x zvednout počet zobrazení nabídky práce pro Allianz a získat o 600% více zájemců. A to se nám povedlo u nabídky práce pro pojišťovací poradce, kterých je na trhu práce nejméně v historii. Podívejte se na podrobný návod krok za krokem, jak jsme toho dosáhli.

Číst dál...
Cron Job Starts