Ocitli jste se v situaci, kdy hledáte novou práci, ale nevíte, jak začít? Nejste si jistí, co je na řadě jako první? Tvorba životopisu, hledání volných inzerovaných pozic nebo oslovení vašich vysněných podniků? Poradíme vám, jak celou situaci elegantně zvládnout.

Sháním práci, hlavně rychle

Mezi hlavní chyby, kterých se uchazeči o práci dopouštějí, patří uspěchanost. Nikdo nechce strávit hledáním práce více času, než je nezbytně nutné, ale na začátku je důležité se zastavit a promyslet si, jakou sháním práci a jaké od ní mám očekávání. Podle toho pak můžete pokračovat v cíleném hledání. Překotné rozesílání životopisů na jakékoliv pracovní pozice není řešení.

V každém případě byste měli vědět:

  • V jakém oboru chcete pracovat
  • Jaký očekáváte plat
  • Jakou očekáváte časovou náročnost
  • V jak velkém kolektivu chcete pracovat

Odpovídat na pozice, které nesplňují vaše základní představy, není z dlouhodobého hlediska výhodné. I kdybyste byli na místo přijati, s největší pravděpodobností budete po krátkém čase v práci nespokojení.

Sháním práci – jak začít

Pokud už máte představu, jakou pozici hledáte, je na řadě samotné hledání. Můžete vyhledat přímo konkrétní firmy. Ty mají často na svých webových stránkách prostor pro vlastní nabídky práce. Firmy můžete oslovit ale i v tom případě, pokud inzerci nemají – nikdy nevíte, jestli se zrovna nechystají hledat nové posily.

Jako časově nejvýhodnější a nejpřehlednější se ukázaly profesní sítě. Na Staffitu můžete vyhledávat nabídky práce rovnou podle zvoleného oboru. Zároveň vidíte i hodnocení firem, kterým chcete odpovědět. Staffito vám zároveň nabízí pozice, které jsou vhodné přímo pro vás.

Sháním práci, stačí mi jeden životopis?

Je důležité si uvědomit, že pokud sháním práci, je nutné tomu věnovat dostatečné množství času. Minimálně byste měli věnovat čas svému životopisu – a to ne jednou, ale při každé odpovědi. Odpovídáte na pozici, o kterou máte zájem a na vašem životopisu by to mělo být vidět.

Projděte si inzerát a zapracujte do svého životopisu body, které jsou pro konkrétní pozici důležité. Univerzální životopis ale nezavrhujte – můžete jej uvádět třeba na svém profilu na Staffitu. Na Staffitu si můžete vytvořit váš online životopis zdarma zde.

 

Image

Připojte se k profesní síti Staffito

Získejte online životopis a zasílání nejnovějších nabídek práce do e-mailu zdarma.

Profil vytvoříte za méně než 1 minutu.

Často hledané nabídky práce

Prodej a obchod

Stavebnictví

Logistika

Řemeslo

IT & Design

Administrativa

Gastro

Management

Nabídky práce podle lokace

Nabídky práce Praha
Nabídky práce Brno
Nabídky práce Ostrava
Nabídky práce Plzeň
Nabídky práce České Budějovice
Nabídky práce Olomouc

Vyhledávání profesionálů

Vyhledávejte a kontaktujte profesionály, freelancery, brigádníky nebo nové zaměstnance. Je to zdarma.

Vyhledávání profesionálů

Články z blogu

3 tipy, jak najít práci – rychle, jednoduše a bezpečně

Hledání nové práce patří mezi nejstresovější situace, se kterými se můžete potkat. Pokud se hledání protáhne, často to s sebou nese pocit selhání a nejistoty – což se často negativně podepíše na sebevědomí uchazečů. Přinášíme 5 tipů, jak tomu předejít.

Číst dál...

Kde hledat nabídky práce - recepční

Recepční je mnohými často podceňovaná až opovrhovaná pozice. Přitom nejen chytrý manažer dobře ví, že první kontakt s firmou je zcela zásadní. Jedna americká studie z 90. let minulého století zkonstatovala, že celkový dojem o člověku, situaci či místě si tvoříme během prvních 6 sekund! Jen si představte, jakou škodu může napáchat nerudný a nekompetentní člověk na pozici recepční ve firmě, hotelu či třeba advokátní kanceláři.

Číst dál...

Která online inzerce práce se vyplatí?

Do kterých online kanálů se vyplatí investovat, aby odezva uchazečů byla, co největší? Zaměřili jsme se na porovnání jednotlivých online kanálů.

Číst dál...

Jak inzerovat práci, aby se ozvalo co nejvíce uchazečů? Podívejte se, co by ve vašem inzerátu nemělo chybět

Snažíte se obsadit volnou pozici, ale nedaří se vám? A obsahuje váš inzerát všechno, co uchazeči potřebují vědět? A kde mají možnost na váš inzerát narazit? Vžijte se do kůže uchazečů o práci a podívejte se na svůj inzerát ještě jednou. Využijte naše tipy, jak inzerovat práci úspěšně a efektivně.

Číst dál...

Proč sledovat zaměstnavatele, i když jejich pracovní nabídka není ta pravá

To, zda se rozhodneme odpovědět na pracovní nabídku, ovlivňuje mnoho aspektů – místo práce, plat, benefity nebo druh pracovního úvazku. I pokud na nabídku ale neodpovíte, je dobré začít sledovat zadavatele nabídky práce a vytvářet si tak vlastní profesní síť.

Číst dál...

Jak efektivně pracovat s nabídkami?

Jak vytěžíte ze Staffita maximum? Jak nejjednodušeji a nejrychleji oslovíte ty správné uchazeče o vaši nabídku práce? Projděte si mého průvodce a ušetřete si čas tápáním.

Číst dál...
Cron Job Starts