Ocitli jste se v situaci, kdy hledáte novou práci, ale nevíte, jak začít? Nejste si jistí, co je na řadě jako první? Tvorba životopisu, hledání volných inzerovaných pozic nebo oslovení vašich vysněných podniků? Poradíme vám, jak celou situaci elegantně zvládnout.

Sháním práci, hlavně rychle

Mezi hlavní chyby, kterých se uchazeči o práci dopouštějí, patří uspěchanost. Nikdo nechce strávit hledáním práce více času, než je nezbytně nutné, ale na začátku je důležité se zastavit a promyslet si, jakou sháním práci a jaké od ní mám očekávání. Podle toho pak můžete pokračovat v cíleném hledání. Překotné rozesílání životopisů na jakékoliv pracovní pozice není řešení.

V každém případě byste měli vědět:

  • V jakém oboru chcete pracovat
  • Jaký očekáváte plat
  • Jakou očekáváte časovou náročnost
  • V jak velkém kolektivu chcete pracovat

Odpovídat na pozice, které nesplňují vaše základní představy, není z dlouhodobého hlediska výhodné. I kdybyste byli na místo přijati, s největší pravděpodobností budete po krátkém čase v práci nespokojení.

Sháním práci – jak začít

Pokud už máte představu, jakou pozici hledáte, je na řadě samotné hledání. Můžete vyhledat přímo konkrétní firmy. Ty mají často na svých webových stránkách prostor pro vlastní nabídky práce. Firmy můžete oslovit ale i v tom případě, pokud inzerci nemají – nikdy nevíte, jestli se zrovna nechystají hledat nové posily.

Jako časově nejvýhodnější a nejpřehlednější se ukázaly profesní sítě. Na Staffitu můžete vyhledávat nabídky práce rovnou podle zvoleného oboru. Zároveň vidíte i hodnocení firem, kterým chcete odpovědět. Staffito vám zároveň nabízí pozice, které jsou vhodné přímo pro vás.

Sháním práci, stačí mi jeden životopis?

Je důležité si uvědomit, že pokud sháním práci, je nutné tomu věnovat dostatečné množství času. Minimálně byste měli věnovat čas svému životopisu – a to ne jednou, ale při každé odpovědi. Odpovídáte na pozici, o kterou máte zájem a na vašem životopisu by to mělo být vidět.

Projděte si inzerát a zapracujte do svého životopisu body, které jsou pro konkrétní pozici důležité. Univerzální životopis ale nezavrhujte – můžete jej uvádět třeba na svém profilu na Staffitu. Na Staffitu si můžete vytvořit váš online životopis zdarma zde.

 

Image

Připojte se k profesní síti Staffito zdarma

Získejte online životopis zdarma. Zasílání nejnovějších nabídek práce do e-mailu. Hlášení se k nabídkám jedním tlačítkem.

Profil vytvoříte za méně než 2 minuty.