Hledání nové práce patří mezi nejstresovější situace, se kterými se můžete potkat. Pokud se hledání protáhne, často to s sebou nese pocit selhání a nejistoty – což se často negativně podepíše na sebevědomí uchazečů. Přinášíme 5 tipů, jak tomu předejít.

1. Tip, jak najít práci: Mějte jasno v tom, co hledáte

Změna zaměstnání by vás měla posunout blíž k tomu, co vás baví. Usilování o pozici, na které vám nezáleží, je demotivující. Navíc, zkušený personalista nemá problém takovéto uchazeče rozeznat. Neměli byste se snažit najít pozici, která vám nebude vadit, ale pozici, která vás bude naplňovat. V dnešní době rekvalifikačních kurzů není problém ani zcela změnit své pracovní zaměření.

2. Tip, jak najít práci: Neexistuje univerzální životopis

Není jednoduché se celkově představit na dvou stránkách papíru. Přitom dobře zpracovaný životopis je základ. Nesnažte se vytvářet univerzální životopis, který rozhodíte na všechny strany. Zaměřte se na jednotlivé pozice, pročtěte si požadavky na uchazeče a svůj životopis upravte pro každou odpověď zvlášť. To patří mezi základní pravidla, jak najít práci.

3. Tip, jak najít práci: Hledání je práce na plný úvazek

Mezi základní poučení patří, že samotnému hledání nové pozice byste měli věnovat dostatek času – ideálně k tomu přistupovat jako k práci na plný úvazek.

Nenechte se při hledání pozic omezovat. Pracovní nabídky jsou často zveřejněné na webových stránkách firem, na sociálních sítích i na pracovních portálech.

Pracovní portály jsou ideálním způsobem, jak najít velké množství pracovních nabídek na jednom místě.

Staffito

  • umožňuje vyhledávání nabídek práce podle oboru, takže se nemusíte zdržovat nabídkami, o které nemáte zájem
  • má chytrý algoritmus, který pro vás vyhledá nejzajímavější nabídky
  • nabízí možnost sledovat firmy, které vás zajímají – vysněná pracovní nabídka vám tedy neuteče

Zdlouhavý proces, jak najít práci, můžete díky těmto tipům a s využitím Staffita zkrátit na minimální čas. Najděte si práci, do které vás bude bavit vstávat.

 

Image

Připojte se k profesní síti Staffito

Získejte online životopis a zasílání nejnovějších nabídek práce do e-mailu zdarma.

Profil vytvoříte za méně než 1 minutu.

Nabídky práce podle lokace

Nabídky práce Praha
Nabídky práce Brno
Nabídky práce Ostrava
Nabídky práce Plzeň
Nabídky práce České Budějovice
Nabídky práce Olomouc

Články z blogu

Jsem absolvent a sháním práci – na co se připravit?

Životní přelom, kdy se ze studenta stává pracující, je často složitý na překlenutí. Mladí lidé bez praxe jsou často zaskočeni vysokými nároky zaměstnavatelů a těžko se jim hledá první místo. Jak postupovat při shánění práce, pokud nemáte životopis bohatý na zkušenosti?

Číst dál...

3 tipy, jak najít práci – rychle, jednoduše a bezpečně

Hledání nové práce patří mezi nejstresovější situace, se kterými se můžete potkat. Pokud se hledání protáhne, často to s sebou nese pocit selhání a nejistoty – což se často negativně podepíše na sebevědomí uchazečů. Přinášíme 5 tipů, jak tomu předejít.

Číst dál...

Proč Vám nejlepší zaměstnanci řeknou "NE"?

Pracujete se zaměstnanci, jste náborář nebo třeba manager, který denně pracuje se svým týmem a rozděluje mu úkoly? Pokud je tomu tak, často si pravděpodobně kladete otázky, v čem se na první pohled odlišují právě ti nejlepší zaměstnanci pro váš business? Jak je poznat během pohovoru? Proč od vás ti nejlepší odešli ke konkurenci?

Číst dál...

Profil, který přitáhne uchazeče I.: Dejte sbohem anonymitě a představte se díky svému profilu!

Profesní síť Staffito je místem, kde zaměstnavatelé a personalisté mohou jednoduše najít své nové zaměstnance. Jak by měl vypadat Staffito profil zadavatele pracovní nabídky?

Číst dál...

HR nástroje Staffito – jaké jsou jejich výhody a jak je využít ke zviditelnění svých nabídek práce?

Pracovní síť Staffito je ideálním místem, kde nabídky práce hledat i kde nabídky práce inzerovat. S novými prémiovými funkcemi zviditelníte své pracovní nabídky a získáte možnost vyhledávat uchazeče podle vlastních kritérií.

Číst dál...

Sám sobě značkou – jak si vybudovat osobní brand

Ať už pracujete v jakékoliv profesi, vždy je dobré vybudovat si osobní značku, která vás bude prezentovat novým zaměstnavatelům a klientům. Díky pracovní síti Staffito je to zcela jednoduché a zvládne to každý. 

Číst dál...
Cron Job Starts