Hledání nové práce patří mezi nejstresovější situace, se kterými se můžete potkat. Pokud se hledání protáhne, často to s sebou nese pocit selhání a nejistoty – což se často negativně podepíše na sebevědomí uchazečů. Přinášíme 5 tipů, jak tomu předejít.

1. Tip, jak najít práci: Mějte jasno v tom, co hledáte

Změna zaměstnání by vás měla posunout blíž k tomu, co vás baví. Usilování o pozici, na které vám nezáleží, je demotivující. Navíc, zkušený personalista nemá problém takovéto uchazeče rozeznat. Neměli byste se snažit najít pozici, která vám nebude vadit, ale pozici, která vás bude naplňovat. V dnešní době rekvalifikačních kurzů není problém ani zcela změnit své pracovní zaměření.

2. Tip, jak najít práci: Neexistuje univerzální životopis

Není jednoduché se celkově představit na dvou stránkách papíru. Přitom dobře zpracovaný životopis je základ. Nesnažte se vytvářet univerzální životopis, který rozhodíte na všechny strany. Zaměřte se na jednotlivé pozice, pročtěte si požadavky na uchazeče a svůj životopis upravte pro každou odpověď zvlášť. To patří mezi základní pravidla, jak najít práci.

3. Tip, jak najít práci: Hledání je práce na plný úvazek

Mezi základní poučení patří, že samotnému hledání nové pozice byste měli věnovat dostatek času – ideálně k tomu přistupovat jako k práci na plný úvazek.

Nenechte se při hledání pozic omezovat. Pracovní nabídky jsou často zveřejněné na webových stránkách firem, na sociálních sítích i na pracovních portálech.

Pracovní portály jsou ideálním způsobem, jak najít velké množství pracovních nabídek na jednom místě.

Staffito

  • umožňuje vyhledávání nabídek práce podle oboru, takže se nemusíte zdržovat nabídkami, o které nemáte zájem
  • má chytrý algoritmus, který pro vás vyhledá nejzajímavější nabídky
  • nabízí možnost sledovat firmy, které vás zajímají – vysněná pracovní nabídka vám tedy neuteče

Zdlouhavý proces, jak najít práci, můžete díky těmto tipům a s využitím Staffita zkrátit na minimální čas. Najděte si práci, do které vás bude bavit vstávat.

 

Image

Připojte se k profesní síti Staffito

Získejte online životopis a zasílání nejnovějších nabídek práce do e-mailu zdarma.

Profil vytvoříte za méně než 1 minutu.

Často hledané nabídky práce

Prodej a obchod

Stavebnictví

Logistika

Řemeslo

IT & Design

Administrativa

Gastro

Management

Nabídky práce podle lokace

Nabídky práce Praha
Nabídky práce Brno
Nabídky práce Ostrava
Nabídky práce Plzeň
Nabídky práce České Budějovice
Nabídky práce Olomouc

Vyhledávání profesionálů

Vyhledávejte a kontaktujte profesionály, freelancery, brigádníky nebo nové zaměstnance. Je to zdarma.

Vyhledávání profesionálů

Články z blogu

3 tipy, jak najít práci – rychle, jednoduše a bezpečně

Hledání nové práce patří mezi nejstresovější situace, se kterými se můžete potkat. Pokud se hledání protáhne, často to s sebou nese pocit selhání a nejistoty – což se často negativně podepíše na sebevědomí uchazečů. Přinášíme 5 tipů, jak tomu předejít.

Číst dál...

Kde hledat práci, abyste našli tu, co vás bude bavit?

V současné době, kdy je velice nízká nezaměstnanost, není o volné pracovní pozice nouze. Kde je ale hledat? A především – kde hledat nabídky takové práce, která vás bude bavit?

Číst dál...

3 TIPY Kde hledat zaměstnance?

Kde hledat zaměstnance, když na trhu práce žádní nejsou? Neřešitelný problém pro nejednoho personalistu. Podívejte se na řešení.
Číst dál...

Hlavní problém podnikání: Hledám zaměstnance a nenacházím. Kde se nejčastěji stává chyba?

Pro současný pracovní trh je typický nedostatek zaměstnanců. Hlavním důvodem je vysoká míra zaměstnanosti. Pokud si říkáte: „Co mám tedy dělat, když hledám zaměstnance,“ podívejte se, jestli neděláte jednu z těch častých chyb.

Číst dál...

Případová studie TopTalent: 5x více zájemců a nárůst počet zobrazení nabídky o 2880%

Dnes Vám ukážu podrobný návod, jak jsme dokázali zvednout počet zobrazení nabídky práce TopTalent o 2880% a získat 5 relevantních uchazečů.

Číst dál...

Jak na to, aby Vám neutekly nové nabídky práce? Odebírejte je přímo na e-mail!

Hledání nové práce vyžaduje hodně času. Proč si celý proces neulehčit a namísto složitého sledování nových nabídek si je jednoduše nenechat posílat přímo na e-mail? Profesní síť Staffito dokáže vybrat ty, které vám budou podle vašeho životopisu vyhovovat.

Číst dál...
Cron Job Starts