Kde hledat zaměstnance, když na trhu práce žádní nejsou? Neřešitelný problém pro nejednoho personalistu. Podívejte se na řešení.

Kde hledat zaměstnance, když nejsou?

S nedostatkem kvalitních zaměstnanců se dnes potýká většina firem. Ekonomika roste a tak jsme se dostali do situace, kdy tuzemské firmy mají daleko více práce než je na trhu dostupných zaměstnanců, kteří by zakázky dokázali zpracovat.

Jak z toho ven?

1. Hledat venku - Jednou z možností může být hledat v zahraničí. Nejdostupnější zaměstnance můžete hledat na Slovensku, Ukrajině a bližším východě v rámci EU, kde nenarazíte na tolik administrativních a legislativních překážek. Bohužel pro ne každou práci nebo obor se hodí pracovníci ze zahraničí. Velkou překážkou je jazyková bariéra.

2. Pracovní portály - Inzerovat na pracovních portálech je nutností. Bohužel oslovíte pouze aktivně hledající adepty, kterých aktuálně nebude mnoho. Další nevýhodou bude cena za inzerát, která v období přesycenosti trhu nebude nejnižší.

3. Profesní sítě - Na profesní síti můžete hledat adepty, kteří aktuálně práci nehledají, ale jsou otevření novým příležitostem. Adepty můžete oslovit přímo nebo cílit inzerci pouze na vybrané profesní obory.

Největší výhodou ovšem je možnost vytvářet vlastní profesní síť. Na profesní síti Staffito si zdarma můžete přidávat do své sítě vhodné adepty, kterým průběžně zobrazujete vlastní inzeráty. Čím širší síť vytvoříte, tím méně rozpočtu potom musíte dávat do jakékoli placené inzerce. Profil na Staffitu je zdarma a můžete si jej vytvořit hned.

Výhodou profesní sítě také může být možnost vyhledávání životopisů ve vyhledávači. Takto můžete předem vybrat ty nejlepší kandidáty dle vašich kritérií a oslovit je přímo přes Staffito. Přidávání nabídek práce nebo vyhledávání životopisů můžete se Staffito Premium, které můžete vyzkoušet na 30 dní zdarma bez závazku. Stačí si vytvořit profil na Staffitu, který je zdarma na vždy a následně si v aplikaci aktivovat Premium.

Pro kompletní porovnání výhod jednotlivých online kanálů jsme vytvořili přehledné porovnání v článku: Která online inzerce práce se vyplatí? 

Image

Připojte se k profesní síti Staffito zdarma

Přidávejte nabídky práce. Vyhledávejte v životopisech uchazečů nebo si vytvořte vlastní profesní síť.

Profil vytvoříte za méně než 2 minuty.

Často hledané nabídky práce

Prodej a obchod

Stavebnictví

Logistika

Řemeslo

IT & Design

Administrativa

Gastro

Management

Nabídky práce podle lokace

Nabídky práce Praha
Nabídky práce Brno
Nabídky práce Ostrava
Nabídky práce Plzeň
Nabídky práce České Budějovice
Nabídky práce Olomouc

Vyhledávání profesionálů

Vyhledávejte a kontaktujte profesionály, freelancery, brigádníky nebo nové zaměstnance. Je to zdarma.

Vyhledávání profesionálů

Články z blogu

Jak napsat životopis - VZOR zdarma

Jak napsat životopis? Na co nezapomenout a na co si dát pozor? Podívejte se na předlohu, stáhněte si vzor životopisu ve Wordu nebo si vytvořte životopis online.

Číst dál...

Hledám práci - změna je život!

Přijmout fakt, že jste se náhle ocitli ve skupině lidí, kteří hledají práci, není vždy jednoduché. Rádi bychom vám ukázali cesty, jak si novou práci najít rychle, efektivně a hlavně v pozitivní náladě! Protože Nová práce je zároveň Velkou výzvou, je to změna, je to posun vpřed, je to otevření nových možností, vztahů a svého profesního potenciálu.

Číst dál...

Která online inzerce práce se vyplatí?

Do kterých online kanálů se vyplatí investovat, aby odezva uchazečů byla, co největší? Zaměřili jsme se na porovnání jednotlivých online kanálů.

Číst dál...

3 TIPY Kde hledat zaměstnance?

Kde hledat zaměstnance, když na trhu práce žádní nejsou? Neřešitelný problém pro nejednoho personalistu. Podívejte se na řešení.
Číst dál...

Případová studie TopTalent: 5x více zájemců a nárůst počet zobrazení nabídky o 2880%

Dnes Vám ukážu podrobný návod, jak jsme dokázali zvednout počet zobrazení nabídky práce TopTalent o 2880% a získat 5 relevantních uchazečů.

Číst dál...

Jak na to, aby Vám neutekly nové nabídky práce? Odebírejte je přímo na e-mail!

Hledání nové práce vyžaduje hodně času. Proč si celý proces neulehčit a namísto složitého sledování nových nabídek si je jednoduše nenechat posílat přímo na e-mail? Profesní síť Staffito dokáže vybrat ty, které vám budou podle vašeho životopisu vyhovovat.

Číst dál...
Cron Job Starts