Zeptali jsme se Čechů, co jim vadí v práci a co je důvodem jejich změny zaměstnání. Ankety se zúčastnilo 287 respondentů. Respondenti měli možnost vybrat více odpovědí zároveň a také přidat svůj vlastní názor. Anketa byla spuštěná celý květen roku 2019. Hlasování probíhalo prostřednictvím online formuláře.

Každý druhý Čech je nespokojen se svým platem

Co Vám vadí v práci? Tak zněla jednoduchá otázka naší ankety. Dostali jsme několik znepokojivých i zajímavých výsledků.

Absolutním “vítězem” ankety se stala odpověď týkající se Výše platu (48% respondentů). Téměř každý druhý Čech tedy není spokojen s výší svého platu. Což je dosti překvapivé vzhledem k vysokému růstu platů v posledních letech.

Každý desátý respondent čelil sexuálnímu obtěžování

Velmi zarážející je vysoký počet respondentů, kteří se setkali na svém pracovišti s Obtěžováním a sexuálními narážkami. Byť tato odpověď skončila až na předposledním místě, zvolilo ji 10% respondentů.

Na kompletní výsledky se podívejte v přehledné infografice, která je i ke stažení v PDF nebo PNG na stránce Co Čechům vadí v práci?

Perly pod čarou

Respondenti měli také možnost přidat svou vlastní odpověď. Tyto byly většinou vážnější, některé naopak i úsměvné. Odpovědí by české zaměstnavatele měly zajímat a stát se důvodem k zamyšlení, případně změně na pracovišti. Přesvědčte se sami:

  • Lhaní a donášení
  • Málo práce
  • Bossing, mobbing
  • Nedodržování přestávek
  • Stereotyp
  • Pomluvy a lži

TOP 3 odpovědi

Výše odměny48%
Neférový přístup zaměstnavatele40%
Špatný kolektiv40%

Podívejte se na kompletní infografiku


Novinky na e-mail

Budeme vám zasílat pouze tiskové zprávy Staffito.
Cron Job Starts