Jak napsat životopis? Na co nezapomenout a na co si dát pozor? Podívejte se na předlohu, stáhněte si vzor životopisu ve Wordu nebo si vytvořte životopis online.


Stáhnout - Vzor životopisu Word

Vytvořit životopis online

TIPY Jak napsat úspěšný životopis

1. Přizpůsobte životopis pracovní nabídce

Životopis si upravte podle pracovní nabídky, ke které se hlásíte. Díky tomu se bude váš životopis personalistům líbit, protože jim přijdete jako perfektní adept/ka. Většina životopisů, která personalistům dorazí je obecná a snaží se "zalíbit" všem. To je ovšem špatně.

Především si dejte pozor na relevantní zkušenosti, reference a dovednosti. Vše by mělo sedět na pracovní pozici, o kterou máte zájem. Když se ucházíte o místo číšníka, těžko vám pomůže v životopise letní brigáda, kde jste pomáhali s elektroinstalací.

2. Zkušenosti - méně znamená více

Dejte si pozor na příliš mnoho pracovních zkušeností. Jestli jste za posledních 10 let změnil/a 15x zaměstnání nebude to pro vás znamenat nic dobrého, pokud je všechny uvedete ve svém životopise. Pro personalistu budete v tomto případě velmi přelétavá osobnost, s kterou nemá smysl ztrácet čas.

3. Reference - důležitý

Pokud víte, že z předchozích pozic by vám nadřízený dal dobré hodnocení, neváhejte uvést jeho kontakt ve svém životopise.

Životopis, který vám najde práci

Vytvořením online životopisu na profesní síti Staffito umožníte firmám a zaměstnavatelům, aby vás mohli dohledat a kontaktovat s nabídkou práce. Navíc vám Staffito bude hledat nejvhodnější nabídky práce, které vám doručí prostřednictvím e-mailu. Tyto nabídky bude Staffito vybírat podle toho, co si vyplníte ve vašem online životopise.

Všechny údaje, které v životopise uvedete můžete skrýt před veřejností. Nabídky práce, které vám Staffito doručí nemusíte přijímat. Je jen na vás jestli projevíte zájem nebo nikoli. Staffito je zdarma.

 

Image

Připojte se k profesní síti Staffito

Získejte online životopis a zasílání nejnovějších nabídek práce do e-mailu zdarma.

Profil vytvoříte za méně než 1 minutu.

Nabídky práce podle lokace

Nabídky práce Praha
Nabídky práce Brno
Nabídky práce Ostrava
Nabídky práce Plzeň
Nabídky práce České Budějovice
Nabídky práce Olomouc

Články z blogu

Pomoc, sháním práci! Jak začít s hledáním a čeho se určitě vyvarovat

Ocitli jste se v situaci, kdy hledáte novou práci, ale nevíte, jak začít? Nejste si jistí, co je na řadě jako první? Tvorba životopisu, hledání volných inzerovaných pozic nebo oslovení vašich vysněných podniků? Poradíme vám, jak celou situaci elegantně zvládnout.

Číst dál...

Kde hledat nabídky práce - recepční

Recepční je mnohými často podceňovaná až opovrhovaná pozice. Přitom nejen chytrý manažer dobře ví, že první kontakt s firmou je zcela zásadní. Jedna americká studie z 90. let minulého století zkonstatovala, že celkový dojem o člověku, situaci či místě si tvoříme během prvních 6 sekund! Jen si představte, jakou škodu může napáchat nerudný a nekompetentní člověk na pozici recepční ve firmě, hotelu či třeba advokátní kanceláři.

Číst dál...

Kde inzerovat práci, když hledáte spíše parťáka než kolegu

V současné době máte na výběr z mnoha možností, kde inzerovat práci. Kde ale nabídku práce umístit, pokud hledáte kolegu do týmu, který ostatním členům týmů prostě sedne a rychle do kolektivu zapadne?

Číst dál...

Profil, který přitáhne uchazeče II.: Jak získat sledující a pozitivní doporučení a proč o ně usilovat?

Jedním z nejdůležitějších bodů, podle kterých se uchazeč rozhoduje, zda se o nabízenou pracovní pozici bude ucházet nebo ne, je pověst firmy a osobní hodnocení, která na pracovní prostředí ve firmě získá. On-line doporučení jsou nejlepší variantou, jak lidem dokázat, že jste spolehliví a důvěryhodní zaměstnavatelé.

Číst dál...

Jaké jsou výhody vlastní profesní sítě?

Na pracovní síti Staffito můžete vytvářet sledující publikum, díky čemu si můžete jednoduše vybudovat vlastní profesní síť. K čemu je ale vlastní profesní síť dobrá a jaké výhody vám může přinést?

Číst dál...

Jak na perfektní Staffito profil, kterému zaměstnavatel neodolá III.: Proč jsou doporučení důležitá a jak si vytvořit vlastní profesní síť

Máte perfektně vyplněný životopis, vhodnou profesní fotku a nevíte, co dál? Získávejte doporučení od svých zaměstnavatelů a kolegů a zároveň také hodnoťte své zaměstnavatele a kolegy. Zároveň nezapomeňte budovat svoji profesní síť, sdílejte profesní obsah a objevte plný potenciál pracovní sítě Staffito.

Číst dál...