Na recepční jsou kladeny nemalé nároky – přece jen, první dojem z recepční utváří první dojem z celé firmy nebo hotelu. Pokud ale rádi pracujete s lidmi a znáte dobře cizí jazyky, neexistuje pro vás lepší brigáda než brigáda recepční.

Co dělá recepční

Recepční je první osobou, s kterou bude nově příchozí v kontaktu. Proto je důležité, aby vždy zaručeně zanechala dobrý první dojem. Podle typu zařízení (hotel, penzion, firma atd.) se pracovní pozice recepční mohou lišit. Vždy ale vítají nové hosty, mají na starosti evidenci hostů a vyřizují drobnou administrativu.

O tom, jaká je náplň práce recepční a čím se liší jednotlivé pozice, se můžete dočíst více v předchozím článku Přemýšlíte o nové profesi? Podívejte se s námi na náplň práce recepční!

Brigáda recepční – pro koho je vhodná

Pokud přemýšlíte o brigádě na recepci, měli byste být spolehliví, pečliví a samostatní. Často budete na recepci sami a bude tak na vás ležet velká zodpovědnost. Počítejte s tím, že budete muset řešit drobné problémy a nacházet řešení pro nečekané situace.

Naprostou samozřejmostí je znalost alespoň jednoho cizího jazyka, většinou angličtiny. Čím víc cizích jazyků ale znáte, tím pro vás bude brigáda recepční jednodušší. Další nezbytností je komunikativnost a schopnost vyjít s lidmi. Pokud s lidmi nepracujete rádi, není tato pozice pro vás.

Hotely, které mají celonoční provoz, jsou ideálním řešení brigády například pro vysokoškolské studenty, kterým rozvrh začíná až odpoledne.

Kde hledat brigádu recepční

Brigádu recepční můžete hledat jak na pracovních sítích a pracovních portálech, tak i na webových stránkách konkrétních hotelů a firem. Výhodou pracovní sítě Staffito je, že vám rovnou vhodné nabídky vyfiltruje. Také zde můžete sledovat své oblíbené firmy a jako první se o nové pracovní nabídce brigády recepční dozvědět. Nabídky na pracovní pozici recepční si můžete prohlédnout na Staffitu i sami, a to zde: https://staffito.com/nabidky-prace-brigady/219-Recepční

 

Image

Připojte se k profesní síti Staffito

Získejte online životopis a zasílání nejnovějších nabídek práce do e-mailu zdarma.

Profil vytvoříte za méně než 1 minutu.

Nabídky práce podle lokace

Nabídky práce Praha
Nabídky práce Brno
Nabídky práce Ostrava
Nabídky práce Plzeň
Nabídky práce České Budějovice
Nabídky práce Olomouc

Vyhledávání profesionálů

Vyhledávejte a kontaktujte profesionály, freelancery, brigádníky nebo nové zaměstnance. Je to zdarma.

Vyhledávání profesionálů

Články z blogu

Kde hledat práci, abyste našli tu, co vás bude bavit?

V současné době, kdy je velice nízká nezaměstnanost, není o volné pracovní pozice nouze. Kde je ale hledat? A především – kde hledat nabídky takové práce, která vás bude bavit?

Číst dál...

Kde hledat nabídky práce - recepční

Recepční je mnohými často podceňovaná až opovrhovaná pozice. Přitom nejen chytrý manažer dobře ví, že první kontakt s firmou je zcela zásadní. Jedna americká studie z 90. let minulého století zkonstatovala, že celkový dojem o člověku, situaci či místě si tvoříme během prvních 6 sekund! Jen si představte, jakou škodu může napáchat nerudný a nekompetentní člověk na pozici recepční ve firmě, hotelu či třeba advokátní kanceláři.

Číst dál...

Jak napsat skvělý inzerát práce?

Jak napsat skvělý inzerát práce, ke kterému se budou hlásit uchazeči? Čím zaujmout v dnešní době? Podívejte se, jak to vidíme my.

Číst dál...

Jak na klíčová slova kariérních stránek? #2

Dnes se v našem tutorialu podíváme na klíčová slova a texty kariérních stránek. Je to jedna z hlavních podmínek úspěchu.

Číst dál...

Případová studie TopTalent: 5x více zájemců a nárůst počet zobrazení nabídky o 2880%

Dnes Vám ukážu podrobný návod, jak jsme dokázali zvednout počet zobrazení nabídky práce TopTalent o 2880% a získat 5 relevantních uchazečů.

Číst dál...

Má vaše nabídka málo zobrazení? Propagujte ji a oslovte až desetkrát více uchazečů

Vytvořili jste zajímavou, dobře popsanou pracovní nabídku, a i přesto nemáte dostatek shlédnutí? S novým HR nástrojem Propagace nabídky jednoduše oslovíte až desetkrát širší okruh potencionálních zájemců.

Číst dál...