Pro současný pracovní trh je typický nedostatek zaměstnanců. Hlavním důvodem je vysoká míra zaměstnanosti. Pokud si říkáte: „Co mám tedy dělat, když hledám zaměstnance,“ podívejte se, jestli neděláte jednu z těch častých chyb.

Hledám zaměstnance na správných místech?

To je základní otázka, kterou byste si měli položit. Nezaměstnanost je sice nízká (k červnu 2019 byla 2,7 %), ale to neznamená, že lidi hledající zaměstnání nejsou. Jen je potřeba je oslovit na správném místě. Pokud pracovní nabídku inzerujete pouze na svém webu, s největší pravděpodobností se k ní mnoho lidí nedostane.

Nejjednodušším a nejefektivnějším řešením je inzerce na pracovních portálech. Za prvé oslovíte přímo lidi, kteří mají zájem o novou práci, zároveň zvýšíte všeobecné povědomí o své firmě. Na Staffitu si můžete vybudovat dobrou pověst a získávat doporučení od svých zaměstnanců – zvýší se tím vaše důvěryhodnost a s tím i počet odpovědí.

Hledám zaměstnance, kteří jsou spolehliví

Problémem, s kterým se zaměstnavatelé často potýkají, je nezodpovědnost uchazečů. Často se stává, že se uchazeč na již domluvený pohovor nedostaví. Případně se sice dostaví na pohovor, ale zničehonic přestane ve zkušení době do nového zaměstnání docházet. Zpravidla bez omluvy nebo oznámení zaměstnavateli. Je důležité si uvědomit, že sice hledám zaměstnance, ale bez těch nespolehlivých je lepší se obejít.

Neexistuje 100% návod, jak se tomu vyhnout. Varovným signálem je životopis, ze kterého je vidět, že zaměstnanec často měnil zaměstnání. Nejvíc vám ale může pomoci přímá komunikace s uchazečem. Na Staffitu vidíte:

  • kdy je uchazeč on-line
  • zda si vaši zprávu již přečetl

Pokud vám uchazeč dlouho po přečtení zprávy neodpovídá, naznačuje to, že pro něj není vaše nabídka prioritou.

Hledám zaměstnance, ale nemám co nabídnout

Nízká nezaměstnanost nutí zaměstnavatele lépe ohodnocovat své zaměstnance. V dnešní době široké nabídky pracovních benefitů si uchazeči mohou vybírat a rozhodovat se nejen podle výše platu, ale i podle nabízených benefitů.
Pokud benefity nenabízíte a vaše konkurence ano (při předpokladu, ze výše nabízeného platu je srovnatelná), nejste pro uchazeče lákavou volbou. Na Staffitu se můžete podívat na nabídky práce konkurence a porovnat nabízené benefity.

Image

Připojte se k profesní síti Staffito zdarma

Přidávejte nabídky práce. Vyhledávejte v životopisech uchazečů nebo si vytvořte vlastní profesní síť.

Profil vytvoříte za méně než 2 minuty.

Nabídky práce podle lokace

Nabídky práce Praha
Nabídky práce Brno
Nabídky práce Ostrava
Nabídky práce Plzeň
Nabídky práce České Budějovice
Nabídky práce Olomouc

Články z blogu

Hledám práci - změna je život!

Přijmout fakt, že jste se náhle ocitli ve skupině lidí, kteří hledají práci, není vždy jednoduché. Rádi bychom vám ukázali cesty, jak si novou práci najít rychle, efektivně a hlavně v pozitivní náladě! Protože Nová práce je zároveň Velkou výzvou, je to změna, je to posun vpřed, je to otevření nových možností, vztahů a svého profesního potenciálu.

Číst dál...

Kde hledat nabídky práce - asistentka

Přijmout fakt, že jste se náhle ocitli ve skupině lidí, kteří hledají práci, není vždy jednoduché. Rádi bychom vám ukázali cesty, jak si novou práci najít rychle, efektivně a hlavně v pozitivní náladě! Protože nová práce je zároveň velkou výzvou, je to změna, je to posun vpřed, je to otevření nových možností, vztahů a svého profesního potenciálu.

Číst dál...

Jak napsat skvělý inzerát práce?

Jak napsat skvělý inzerát práce, ke kterému se budou hlásit uchazeči? Čím zaujmout v dnešní době? Podívejte se, jak to vidíme my.

Číst dál...

Proč Vám nejlepší zaměstnanci řeknou "NE"?

Pracujete se zaměstnanci, jste náborář nebo třeba manager, který denně pracuje se svým týmem a rozděluje mu úkoly? Pokud je tomu tak, často si pravděpodobně kladete otázky, v čem se na první pohled odlišují právě ti nejlepší zaměstnanci pro váš business? Jak je poznat během pohovoru? Proč od vás ti nejlepší odešli ke konkurenci?

Číst dál...

Jak na perfektní Staffito profil, kterému zaměstnavatel neodolá II.: Není fotka jako fotka

Přikládání fotografií k životopisu je živě diskutované téma. Dobře zvolenou profesní fotografií můžete získat cenné body navíc – ale stejně tak o ně díky špatně zvolené fotografii můžete přijít.

Číst dál...

Jaké jsou výhody vlastní profesní sítě?

Na pracovní síti Staffito můžete vytvářet sledující publikum, díky čemu si můžete jednoduše vybudovat vlastní profesní síť. K čemu je ale vlastní profesní síť dobrá a jaké výhody vám může přinést?

Číst dál...
Cron Job Starts