Pro současný pracovní trh je typický nedostatek zaměstnanců. Hlavním důvodem je vysoká míra zaměstnanosti. Pokud si říkáte: „Co mám tedy dělat, když hledám zaměstnance,“ podívejte se, jestli neděláte jednu z těch častých chyb.

Hledám zaměstnance na správných místech?

To je základní otázka, kterou byste si měli položit. Nezaměstnanost je sice nízká (k červnu 2019 byla 2,7 %), ale to neznamená, že lidi hledající zaměstnání nejsou. Jen je potřeba je oslovit na správném místě. Pokud pracovní nabídku inzerujete pouze na svém webu, s největší pravděpodobností se k ní mnoho lidí nedostane.

Nejjednodušším a nejefektivnějším řešením je inzerce na pracovních portálech. Za prvé oslovíte přímo lidi, kteří mají zájem o novou práci, zároveň zvýšíte všeobecné povědomí o své firmě. Na Staffitu si můžete vybudovat dobrou pověst a získávat doporučení od svých zaměstnanců – zvýší se tím vaše důvěryhodnost a s tím i počet odpovědí.

Hledám zaměstnance, kteří jsou spolehliví

Problémem, s kterým se zaměstnavatelé často potýkají, je nezodpovědnost uchazečů. Často se stává, že se uchazeč na již domluvený pohovor nedostaví. Případně se sice dostaví na pohovor, ale zničehonic přestane ve zkušení době do nového zaměstnání docházet. Zpravidla bez omluvy nebo oznámení zaměstnavateli. Je důležité si uvědomit, že sice hledám zaměstnance, ale bez těch nespolehlivých je lepší se obejít.

Neexistuje 100% návod, jak se tomu vyhnout. Varovným signálem je životopis, ze kterého je vidět, že zaměstnanec často měnil zaměstnání. Nejvíc vám ale může pomoci přímá komunikace s uchazečem. Na Staffitu vidíte:

  • kdy je uchazeč on-line
  • zda si vaši zprávu již přečetl

Pokud vám uchazeč dlouho po přečtení zprávy neodpovídá, naznačuje to, že pro něj není vaše nabídka prioritou.

Hledám zaměstnance, ale nemám co nabídnout

Nízká nezaměstnanost nutí zaměstnavatele lépe ohodnocovat své zaměstnance. V dnešní době široké nabídky pracovních benefitů si uchazeči mohou vybírat a rozhodovat se nejen podle výše platu, ale i podle nabízených benefitů.
Pokud benefity nenabízíte a vaše konkurence ano (při předpokladu, ze výše nabízeného platu je srovnatelná), nejste pro uchazeče lákavou volbou. Na Staffitu se můžete podívat na nabídky práce konkurence a porovnat nabízené benefity.

Image

Připojte se k profesní síti Staffito zdarma

Přidávejte nabídky práce. Vyhledávejte v životopisech uchazečů nebo si vytvořte vlastní profesní síť.

Profil vytvoříte za méně než 2 minuty.

Často hledané nabídky práce

Prodej a obchod

Stavebnictví

Logistika

Řemeslo

IT & Design

Administrativa

Gastro

Management

Nabídky práce podle lokace

Nabídky práce Praha
Nabídky práce Brno
Nabídky práce Ostrava
Nabídky práce Plzeň
Nabídky práce České Budějovice
Nabídky práce Olomouc

Vyhledávání profesionálů

Vyhledávejte a kontaktujte profesionály, freelancery, brigádníky nebo nové zaměstnance. Je to zdarma.

Vyhledávání profesionálů

Články z blogu

Kde hledat práci, abyste našli tu, co vás bude bavit?

V současné době, kdy je velice nízká nezaměstnanost, není o volné pracovní pozice nouze. Kde je ale hledat? A především – kde hledat nabídky takové práce, která vás bude bavit?

Číst dál...

3 tipy, jak najít práci – rychle, jednoduše a bezpečně

Hledání nové práce patří mezi nejstresovější situace, se kterými se můžete potkat. Pokud se hledání protáhne, často to s sebou nese pocit selhání a nejistoty – což se často negativně podepíše na sebevědomí uchazečů. Přinášíme 5 tipů, jak tomu předejít.

Číst dál...

Profil, který přitáhne uchazeče I.: Dejte sbohem anonymitě a představte se díky svému profilu!

Profesní síť Staffito je místem, kde zaměstnavatelé a personalisté mohou jednoduše najít své nové zaměstnance. Jak by měl vypadat Staffito profil zadavatele pracovní nabídky?

Číst dál...

Jak na texty kariérních stránek? #3

V dnešním tutorialu se podíváme na obsahovou stránku vašich kariérních stránek, která bude vycházet z klíčových slov, které jsme si zvolili v minulém díle Jak na klíčová slova kariérních stránek? #2.

Číst dál...

Jak efektivně pracovat s nabídkami?

Jak vytěžíte ze Staffita maximum? Jak nejjednodušeji a nejrychleji oslovíte ty správné uchazeče o vaši nabídku práce? Projděte si mého průvodce a ušetřete si čas tápáním.

Číst dál...

Jak dostat vaši nabídku práce na první stránku ve vyhledávání? Jednoduše díky Topování

Dali jste si práci s vytvořením perfektní pracovní nabídky, ale uchazeči nepřicházejí? Podívejte se, na jaké stránce ve vyhledávání nabídek se váš inzerát nachází. Poradíme vám, jak ho jednoduše dostat na první stránku, kterou si zobrazí nejvíce uchazečů.

Číst dál...
Cron Job Starts