Životní přelom, kdy se ze studenta stává pracující, je často složitý na překlenutí. Mladí lidé bez praxe jsou často zaskočeni vysokými nároky zaměstnavatelů a těžko se jim hledá první místo. Jak postupovat při shánění práce, pokud nemáte životopis bohatý na zkušenosti?

Sháním práci a vím, co chci

Jednou z chyb, které se mladí lidé často dopouští, je že si nezvolí kariérní směr. Případně si jej zvolí, ale po pár neúspěších od něj opouštějí a přijímají pracovní nabídku, kterou původně vůbec nechtěli. V takové práci jsou pak nespokojení, nenaplnění a brzy hledají novou.

Je důležité vybrat si svůj kariérní směr, přizpůsobit mu svůj životopis a soustavně sledovat trh práce, například na pracovních portálech a pracovních sítích. Pracovní síť Staffito tuhle práci usnadňuje uchazečům tím, že vhodné pracovní nabídky zasílá přímo na e-mail uchazečů.

Sháním práci a vím, kde hledám

Různé firmy mají různé nároky. Jsou takové, které vyžadují roky relevantních zkušeností. Na druhou stranu jsou i takové firmy, které rády dají šanci šikovnému mladému člověku. Je proto dobré si uvědomit, že oba typy firem preferují různé inzertní platformy.

Na pracovní síti Staffito můžete naleznout jak nabídky startupových firem, které jsou zpravidla mladým lidem otevřeny, tak i nabídky starších stabilních podniků. Firmy inzerující na profesní síti Staffito jsou, ale otevřeny novému a osobnějšímu přístupu, který je typický pro mladší generaci.

Sháním práci a vím, jak se chovat na pohovoru

Neúspěch absolventů pří hledání práce často pramení i z nedostatku zkušeností, jak se chovat na samotném pohovoru. Na profesní síti Staffito komunikujete se zadavatelem inzerce přes přímý chat, takže se můžete lépe připravit na tón konverzace u pohovoru.

Mezi základní tipy ale patří:

  • Dochvilnost
  • Sebevědomí
  • Informovanost

 

Image

Připojte se k profesní síti Staffito

Získejte online životopis a zasílání nejnovějších nabídek práce do e-mailu zdarma.

Profil vytvoříte za méně než 1 minutu.

Často hledané nabídky práce

Prodej a obchod

Stavebnictví

Logistika

Řemeslo

IT & Design

Administrativa

Gastro

Management

Nabídky práce podle lokace

Nabídky práce Praha
Nabídky práce Brno
Nabídky práce Ostrava
Nabídky práce Plzeň
Nabídky práce České Budějovice
Nabídky práce Olomouc

Vyhledávání profesionálů

Vyhledávejte a kontaktujte profesionály, freelancery, brigádníky nebo nové zaměstnance. Je to zdarma.

Vyhledávání profesionálů

Články z blogu

Pomoc, sháním práci! Jak začít s hledáním a čeho se určitě vyvarovat

Ocitli jste se v situaci, kdy hledáte novou práci, ale nevíte, jak začít? Nejste si jistí, co je na řadě jako první? Tvorba životopisu, hledání volných inzerovaných pozic nebo oslovení vašich vysněných podniků? Poradíme vám, jak celou situaci elegantně zvládnout.

Číst dál...

Kde hledat práci, abyste našli tu, co vás bude bavit?

V současné době, kdy je velice nízká nezaměstnanost, není o volné pracovní pozice nouze. Kde je ale hledat? A především – kde hledat nabídky takové práce, která vás bude bavit?

Číst dál...

Profil, který přitáhne uchazeče I.: Dejte sbohem anonymitě a představte se díky svému profilu!

Profesní síť Staffito je místem, kde zaměstnavatelé a personalisté mohou jednoduše najít své nové zaměstnance. Jak by měl vypadat Staffito profil zadavatele pracovní nabídky?

Číst dál...

Hlavní problém podnikání: Hledám zaměstnance a nenacházím. Kde se nejčastěji stává chyba?

Pro současný pracovní trh je typický nedostatek zaměstnanců. Hlavním důvodem je vysoká míra zaměstnanosti. Pokud si říkáte: „Co mám tedy dělat, když hledám zaměstnance,“ podívejte se, jestli neděláte jednu z těch častých chyb.

Číst dál...

Má vaše nabídka málo zobrazení? Propagujte ji a oslovte až desetkrát více uchazečů

Vytvořili jste zajímavou, dobře popsanou pracovní nabídku, a i přesto nemáte dostatek shlédnutí? S novým HR nástrojem Propagace nabídky jednoduše oslovíte až desetkrát širší okruh potencionálních zájemců.

Číst dál...

Jak na perfektní Staffito profil, kterému zaměstnavatel neodolá I.: Nepodceňujte sílu dobře vyplněného životopisu

Dobře zpracovaný životopis je při hledání nového zaměstnání základ úspěchu. Abyste mohli využívat potenciálu pracovní sítě Staffito naplno, nepodceňte sílu životopisu, který uvádíte na svém profilu.

Číst dál...
Cron Job Starts