Životní přelom, kdy se ze studenta stává pracující, je často složitý na překlenutí. Mladí lidé bez praxe jsou často zaskočeni vysokými nároky zaměstnavatelů a těžko se jim hledá první místo. Jak postupovat při shánění práce, pokud nemáte životopis bohatý na zkušenosti?

Sháním práci a vím, co chci

Jednou z chyb, které se mladí lidé často dopouští, je že si nezvolí kariérní směr. Případně si jej zvolí, ale po pár neúspěších od něj opouštějí a přijímají pracovní nabídku, kterou původně vůbec nechtěli. V takové práci jsou pak nespokojení, nenaplnění a brzy hledají novou.

Je důležité vybrat si svůj kariérní směr, přizpůsobit mu svůj životopis a soustavně sledovat trh práce, například na pracovních portálech a pracovních sítích. Pracovní síť Staffito tuhle práci usnadňuje uchazečům tím, že vhodné pracovní nabídky zasílá přímo na e-mail uchazečů.

Sháním práci a vím, kde hledám

Různé firmy mají různé nároky. Jsou takové, které vyžadují roky relevantních zkušeností. Na druhou stranu jsou i takové firmy, které rády dají šanci šikovnému mladému člověku. Je proto dobré si uvědomit, že oba typy firem preferují různé inzertní platformy.

Na pracovní síti Staffito můžete naleznout jak nabídky startupových firem, které jsou zpravidla mladým lidem otevřeny, tak i nabídky starších stabilních podniků. Firmy inzerující na profesní síti Staffito jsou, ale otevřeny novému a osobnějšímu přístupu, který je typický pro mladší generaci.

Sháním práci a vím, jak se chovat na pohovoru

Neúspěch absolventů pří hledání práce často pramení i z nedostatku zkušeností, jak se chovat na samotném pohovoru. Na profesní síti Staffito komunikujete se zadavatelem inzerce přes přímý chat, takže se můžete lépe připravit na tón konverzace u pohovoru.

Mezi základní tipy ale patří:

  • Dochvilnost
  • Sebevědomí
  • Informovanost

 

Image

Připojte se k profesní síti Staffito

Získejte online životopis a zasílání nejnovějších nabídek práce do e-mailu zdarma.

Profil vytvoříte za méně než 1 minutu.

Často hledané nabídky práce

Prodej a obchod

Stavebnictví

Logistika

Řemeslo

IT & Design

Administrativa

Gastro

Management

Nabídky práce podle lokace

Nabídky práce Praha
Nabídky práce Brno
Nabídky práce Ostrava
Nabídky práce Plzeň
Nabídky práce České Budějovice
Nabídky práce Olomouc

Vyhledávání profesionálů

Vyhledávejte a kontaktujte profesionály, freelancery, brigádníky nebo nové zaměstnance. Je to zdarma.

Vyhledávání profesionálů

Články z blogu

3 tipy, jak najít práci – rychle, jednoduše a bezpečně

Hledání nové práce patří mezi nejstresovější situace, se kterými se můžete potkat. Pokud se hledání protáhne, často to s sebou nese pocit selhání a nejistoty – což se často negativně podepíše na sebevědomí uchazečů. Přinášíme 5 tipů, jak tomu předejít.

Číst dál...

Jak napsat životopis - VZOR zdarma

Jak napsat životopis? Na co nezapomenout a na co si dát pozor? Podívejte se na předlohu, stáhněte si vzor životopisu ve Wordu nebo si vytvořte životopis online.

Číst dál...

Jak má vypadat nabídka práce? Máme pro vás inzerát práce – vzor Staffito

Vytváření pracovních nabídek není jednoduché. Jak stručně a poutavě popsat vše důležité a na nic nezapomenout? Tento inzerát práce – vzor vás inspiruje a pomůže vytvořit ucelenou a zajímavou nabídku práce.

Číst dál...

Jak na klíčová slova kariérních stránek? #2

Dnes se v našem tutorialu podíváme na klíčová slova a texty kariérních stránek. Je to jedna z hlavních podmínek úspěchu.

Číst dál...

Jak efektivně pracovat s nabídkami?

Jak vytěžíte ze Staffita maximum? Jak nejjednodušeji a nejrychleji oslovíte ty správné uchazeče o vaši nabídku práce? Projděte si mého průvodce a ušetřete si čas tápáním.

Číst dál...

HR nástroje Staffito – jaké jsou jejich výhody a jak je využít ke zviditelnění svých nabídek práce?

Pracovní síť Staffito je ideálním místem, kde nabídky práce hledat i kde nabídky práce inzerovat. S novými prémiovými funkcemi zviditelníte své pracovní nabídky a získáte možnost vyhledávat uchazeče podle vlastních kritérií.

Číst dál...