V současné době, kdy je velice nízká nezaměstnanost, není o volné pracovní pozice nouze. Kde je ale hledat? A především – kde hledat nabídky takové práce, která vás bude bavit?

Rekordně nízká nezaměstnanost

Míra nezaměstnanosti se dlouhodobě drží ve velice nízkých číslech. Údaje z letošního srpna udávají, že nezaměstnanost v té době byla 2,7 %. Důsledkem je to, že není nouze o pracovní nabídky a uchazeči o zaměstnání si mohou vybírat. Faktem ale zůstává, že každý uchazeč hledá jinou pracovní pozici. Kde hledat práci, která bude odpovídat vašim představám?

Kde hledat práci kolem sebe?

Máte kamarády a známé, kteří pracují ve vašem vysněném odvětví? Ptejte se jich, jestli neví o volném pracovním místě. I pokud nenabírá firma, ve které pracují oni, můžou vědět o volných místech ve firmách, s kterými spolupracují. Navíc osobní doporučení je pro zaměstnavatele stále velice silný argument.

Některé podniky stále inzerují volné pracovní pozice i přímo ve svých prostorách – často jde o výlohy nebo, restaurace nebo o recepce.

Kde hledat práci na internetu?

Velké pracovní portály jsou jednoduchou odpovědí. Jejich nevýhodou je, že nabízejí ale i pozice, o které nemusíte mít zájem. To řeší profesní síť Staffito, která generuje takové pracovní pozice, které jsou pro vás podle vašeho životopisu vhodné.

Zároveň můžete sledovat své oblíbené firmy a být mezi prvními, kdo se o novém pracovním místě dozví. Také zde máte možnost sledovat sdílený odborný obsah.

Velkých pomocníkem jsou i sociální sítě. Tam můžete sledovat profesní skupiny, které vás zajímají, a kde lidé z těchto oborů často hledají nové kolegy.

Další možností je pravidelně navštěvovat webové stránky firmy, ve které byste chtěli pracovat. Často mají na svých webových stránkách sekci, kde inzerují pracovní příležitosti.

 

Image

Připojte se k profesní síti Staffito

Získejte online životopis a zasílání nejnovějších nabídek práce do e-mailu zdarma.

Profil vytvoříte za méně než 1 minutu.

Často hledané nabídky práce

Prodej a obchod

Stavebnictví

Logistika

Řemeslo

IT & Design

Administrativa

Gastro

Management

Nabídky práce podle lokace

Nabídky práce Praha
Nabídky práce Brno
Nabídky práce Ostrava
Nabídky práce Plzeň
Nabídky práce České Budějovice
Nabídky práce Olomouc

Vyhledávání profesionálů

Vyhledávejte a kontaktujte profesionály, freelancery, brigádníky nebo nové zaměstnance. Je to zdarma.

Vyhledávání profesionálů

Články z blogu

3 tipy, jak najít práci – rychle, jednoduše a bezpečně

Hledání nové práce patří mezi nejstresovější situace, se kterými se můžete potkat. Pokud se hledání protáhne, často to s sebou nese pocit selhání a nejistoty – což se často negativně podepíše na sebevědomí uchazečů. Přinášíme 5 tipů, jak tomu předejít.

Číst dál...

Hledám práci - změna je život!

Přijmout fakt, že jste se náhle ocitli ve skupině lidí, kteří hledají práci, není vždy jednoduché. Rádi bychom vám ukázali cesty, jak si novou práci najít rychle, efektivně a hlavně v pozitivní náladě! Protože Nová práce je zároveň Velkou výzvou, je to změna, je to posun vpřed, je to otevření nových možností, vztahů a svého profesního potenciálu.

Číst dál...

Profil, který přitáhne uchazeče II.: Jak získat sledující a pozitivní doporučení a proč o ně usilovat?

Jedním z nejdůležitějších bodů, podle kterých se uchazeč rozhoduje, zda se o nabízenou pracovní pozici bude ucházet nebo ne, je pověst firmy a osobní hodnocení, která na pracovní prostředí ve firmě získá. On-line doporučení jsou nejlepší variantou, jak lidem dokázat, že jste spolehliví a důvěryhodní zaměstnavatelé.

Číst dál...

Jak na texty kariérních stránek? #3

V dnešním tutorialu se podíváme na obsahovou stránku vašich kariérních stránek, která bude vycházet z klíčových slov, které jsme si zvolili v minulém díle Jak na klíčová slova kariérních stránek? #2.

Číst dál...

Jak dostat vaši nabídku práce na první stránku ve vyhledávání? Jednoduše díky Topování

Dali jste si práci s vytvořením perfektní pracovní nabídky, ale uchazeči nepřicházejí? Podívejte se, na jaké stránce ve vyhledávání nabídek se váš inzerát nachází. Poradíme vám, jak ho jednoduše dostat na první stránku, kterou si zobrazí nejvíce uchazečů.

Číst dál...

Jak na perfektní Staffito profil, kterému zaměstnavatel neodolá I.: Nepodceňujte sílu dobře vyplněného životopisu

Dobře zpracovaný životopis je při hledání nového zaměstnání základ úspěchu. Abyste mohli využívat potenciálu pracovní sítě Staffito naplno, nepodceňte sílu životopisu, který uvádíte na svém profilu.

Číst dál...
Cron Job Starts