V současné době, kdy je velice nízká nezaměstnanost, není o volné pracovní pozice nouze. Kde je ale hledat? A především – kde hledat nabídky takové práce, která vás bude bavit?

Rekordně nízká nezaměstnanost

Míra nezaměstnanosti se dlouhodobě drží ve velice nízkých číslech. Údaje z letošního srpna udávají, že nezaměstnanost v té době byla 2,7 %. Důsledkem je to, že není nouze o pracovní nabídky a uchazeči o zaměstnání si mohou vybírat. Faktem ale zůstává, že každý uchazeč hledá jinou pracovní pozici. Kde hledat práci, která bude odpovídat vašim představám?

Kde hledat práci kolem sebe?

Máte kamarády a známé, kteří pracují ve vašem vysněném odvětví? Ptejte se jich, jestli neví o volném pracovním místě. I pokud nenabírá firma, ve které pracují oni, můžou vědět o volných místech ve firmách, s kterými spolupracují. Navíc osobní doporučení je pro zaměstnavatele stále velice silný argument.

Některé podniky stále inzerují volné pracovní pozice i přímo ve svých prostorách – často jde o výlohy nebo, restaurace nebo o recepce.

Kde hledat práci na internetu?

Velké pracovní portály jsou jednoduchou odpovědí. Jejich nevýhodou je, že nabízejí ale i pozice, o které nemusíte mít zájem. To řeší profesní síť Staffito, která generuje takové pracovní pozice, které jsou pro vás podle vašeho životopisu vhodné.

Zároveň můžete sledovat své oblíbené firmy a být mezi prvními, kdo se o novém pracovním místě dozví. Také zde máte možnost sledovat sdílený odborný obsah.

Velkých pomocníkem jsou i sociální sítě. Tam můžete sledovat profesní skupiny, které vás zajímají, a kde lidé z těchto oborů často hledají nové kolegy.

Další možností je pravidelně navštěvovat webové stránky firmy, ve které byste chtěli pracovat. Často mají na svých webových stránkách sekci, kde inzerují pracovní příležitosti.

 

Image

Připojte se k profesní síti Staffito

Získejte online životopis a zasílání nejnovějších nabídek práce do e-mailu zdarma.

Profil vytvoříte za méně než 1 minutu.

Často hledané nabídky práce

Prodej a obchod

Stavebnictví

Logistika

Řemeslo

IT & Design

Administrativa

Gastro

Management

Nabídky práce podle lokace

Nabídky práce Praha
Nabídky práce Brno
Nabídky práce Ostrava
Nabídky práce Plzeň
Nabídky práce České Budějovice
Nabídky práce Olomouc

Vyhledávání profesionálů

Vyhledávejte a kontaktujte profesionály, freelancery, brigádníky nebo nové zaměstnance. Je to zdarma.

Vyhledávání profesionálů

Články z blogu

Pomoc, sháním práci! Jak začít s hledáním a čeho se určitě vyvarovat

Ocitli jste se v situaci, kdy hledáte novou práci, ale nevíte, jak začít? Nejste si jistí, co je na řadě jako první? Tvorba životopisu, hledání volných inzerovaných pozic nebo oslovení vašich vysněných podniků? Poradíme vám, jak celou situaci elegantně zvládnout.

Číst dál...

Jsem absolvent a sháním práci – na co se připravit?

Životní přelom, kdy se ze studenta stává pracující, je často složitý na překlenutí. Mladí lidé bez praxe jsou často zaskočeni vysokými nároky zaměstnavatelů a těžko se jim hledá první místo. Jak postupovat při shánění práce, pokud nemáte životopis bohatý na zkušenosti?

Číst dál...

Hlavní problém podnikání: Hledám zaměstnance a nenacházím. Kde se nejčastěji stává chyba?

Pro současný pracovní trh je typický nedostatek zaměstnanců. Hlavním důvodem je vysoká míra zaměstnanosti. Pokud si říkáte: „Co mám tedy dělat, když hledám zaměstnance,“ podívejte se, jestli neděláte jednu z těch častých chyb.

Číst dál...

Jak napsat skvělý inzerát práce?

Jak napsat skvělý inzerát práce, ke kterému se budou hlásit uchazeči? Čím zaujmout v dnešní době? Podívejte se, jak to vidíme my.

Číst dál...

Podvod místo pracovního pohovoru? Poradíme, jak se nenechat napálit

Hledání práce pro většinu lidí představuje především stres – zvlášť, pokud hledání nové pracovní pozice trvá již delší dobu. Je pak jednoduché polevit v ostražitosti a ocitnout se uprostřed pohovoru, který není nic jiného než propracovaný podvod. Jak takové nabídky poznat už na dálku?

Číst dál...

Jak na perfektní Staffito profil, kterému zaměstnavatel neodolá II.: Není fotka jako fotka

Přikládání fotografií k životopisu je živě diskutované téma. Dobře zvolenou profesní fotografií můžete získat cenné body navíc – ale stejně tak o ně díky špatně zvolené fotografii můžete přijít.

Číst dál...
Cron Job Starts