Brigády jsou běžnou formou přivýdělku jak pro studenty, tak pro důchodce, maminky na mateřské nebo pro časově flexibilní pracující. Podívejte se, co taková brigáda v administrativě obnáší.

Brigáda v administrativě – DPP nebo DPČ

Stejně jako u všech pracovních poměrů, i na brigádu je nutné mít se zaměstnavatelem uzavřenou smlouvu. Pokud ne, vystavujete se oba riziku vysokých sankcí. V případě brigádnického poměru se můžete setkat buďto s Dohodou o provedení práce nebo s Dohodou o provedení činnosti.

Dohodu o provedení práce můžete uzavřít s více zaměstnavateli. Omezením je, že nemůžete odpracovat více než 300 hodin za rok. Do výdělku 10 000 Kč se na vás nevztahuje sociální a zdravotní pojištění, pouze srážková daň 15 %. Pokud výdělek 10 000 Kč přesáhne, již musíte zdravotní a sociální pojištění odvést.

Dohodu o provedení činnosti můžete také uzavřít u více zaměstnavatelů, ale nemůžete odpracovat více než 20 hodin za týden. U tohoto typu smlouvy musíte vždy zaplatit daň z příjmu i pojištění.

Pro koho je ideální brigáda v administrativě?

Brigáda v administrativě není pro každého. Administrativní pracovník by měl být pečlivý, organizovaný a mít smysl pro detail. Pořádek v papírech je pro tyto pozice zcela zásadní. Také musíte počítat s tím, že jako brigádník musíte umět respektovat nadřízené, ale zároveň být dostatečně samostatní.

Při brigádě v administrativě se často setkáte i s cizími jazyky. Je proto důležité, abyste požadovaný jazyk ovládali na dostatečné úrovni.

Další dovednost, které se nevyhnete, je práce s počítači a počítačovými programy. Speciální administrativní programy se jako brigádník naučíte, ale je důležité, abyste si za klávesnicí byli jistí. Velkou výhodou je i rychlé psaní na klávesnici – ideálně všemi deseti s dostatečně vysokým počtem úhozů za minutu.

Kde najít brigádu v administrativě?

Nabídky práce a brigád v administrativě najdete na Staffitu. Jednoduše si zdarma vytvořte profil a hlaste se k nabídkám dle libosti. Staffito pro vás navíc bude hledat nejnovější nabídky práce v administrativě, které vám bude posílat na e-mail.

 

Image

Připojte se k profesní síti Staffito zdarma

Získejte online životopis zdarma. Zasílání nejnovějších nabídek práce do e-mailu. Hlášení se k nabídkám jedním tlačítkem.

Profil vytvoříte za méně než 2 minuty.