Co dělá asistentka? Je pro vás tato profese vhodná? Jaké byste měli mít předpoklady? Podívejte se na náš článek.

Asistentka - nejdůležitější “parťák” šéfa

Jedna z nejčastějších otázek míří na faktickou náplň práce asistentky. Asistentka je totiž pozice sui generis. Je to mnohdy nejváženější spolupracovník manažera, pracovně - právní vztah často přerůstá i do osobní roviny a přetrvává léta. Je velmi pravděpodobné, že si manažer svou dlouholetou asistentku “bere” do dalších pozic, třeba i do pozice u nové společnosti.

Vztah manažer - asistentka je naprosto výjimečný. Skvělá asistentka umí dostat ze svého “šéfa” esenci toho nejlepšího výkonu. Jak to dokáže? Velmi zkratkovitě řečeno, oprostí jej od stereotypních, zdánlivě banálních a roztříštěných povinností. Umožní mu tak naprosté soustředění na jeho hlavní úkol či výkon, na řízení společnosti a lidských zdrojů, na rozhodování, strategické úkoly a plánování.

Ideální vlastnosti asistentky

Náplň práce asistentky je vhodná zejména pro specifické povahy lidí. Ideální vlastnosti asistentky je smysl pro pořádek, pravidla, systémovost, pečlivost a zodpovědnost. Nic pro horké a výbušné hlavy, takoví lidé by manažeru způsobili nenapravitelné škody. Ten se potřebuje na asistentku naprosto spolehnout. A to často i v úkolech osobnější povahy. Kdo jiný zařídí ten správný dárek obchodnímu partneru, kdo jiný zařídí vstupenky na business - společenskou akci, kdo jiný v pracovním shonu připomene narozeniny manželky, podřízeného či majitele společnosti?

Výše uvedené vlastnosti asistentky zcela jistě nemůžeme podceňovat nebo dokonce jimi opovrhovat. Bez pečlivých a zodpovědných lidí na tzv. “office” pozicích nemůže fungovat žádná větší firma či manažer. Tito lidé jsou naprosto kruciální pro řádný chod společnosti a každý šéf si tyto lidi hýčká veškerými možnými benefity.

Kde najdete nabídky práce na pozici asistentka?

Dnes se pracovní pozice nejen asistentek hledá zcela jinak než v minulosti. Pryč je doba, kdy se podobná žádaná místa dohazovala tzv. “po známosti”.

Dnes máme k dispozici zejména specializované profesní sítě. Ty jsou moderní a nejefektivnější cestou hledání práce v administrativě. Nabídka na profesní síti jakou je Staffito překypuje nabídkami práce pro asistentky v kanceláři či asistentek.

Výhody Staffito sítě jsou zřejmé:

 • Staffito nalezne odpovídající pozici okamžitě a navíc zdarma
 • Staffito nabízí nové pracovní pozice průběžně, nejen při aktuální potřebě
 • Staffito doručí nabídky práce pohodlně do vašeho emailu
 • Staffito oznámí zájemci o práci, že má novou nabídku práce
 • Staffito zdarma vytváří komplexní profil a životopis zájemce o práci
Image

Připojte se k profesní síti Staffito zdarma

Získejte online životopis zdarma. Zasílání nejnovějších nabídek práce do e-mailu. Hlášení se k nabídkám jedním tlačítkem.

Profil vytvoříte za méně než 2 minuty.

 

Náplň práce asistentky

Existují společné okruhy náplně práce asistentky napříč všemožnými obory. Jedná se zejména o tyto:

 • administrativní příprava podkladů manažeru
 • vedení jeho osobní kanceláře
 • zápisy ze schůzí, registrace a filtrace příchozích
 • online a telefonické vyřizování veškerých běžných záležitostí
 • bankovní operace
 • zajištění příjemného pracovního prostředí kanceláře
 • vyřizování záležitostí osobní povahy

Je nasnadě, že náplň práce asistentky se liší dle povahy společnosti, pro kterou manažer pracuje, dle povahy samotného manažera a rovněž dle povahy samotné pozice manažera. Asistentka manažera může působit jak na úrovni “lepší osobní hospodyně”, tak na úrovni vysoce specializovaného pracovníka s vysokoškolským třeba ekonomickým vzděláním. Za všech okolností je to ovšem důležitý člověk, který umožňuje svému “šéfovi” naprosté pracovní soustředění. A proto si svých skvělých asistentek či asistentů vždy považujme.