Co dělá asistentka? Je pro vás tato profese vhodná? Jaké byste měli mít předpoklady? Podívejte se na náš článek.

Asistentka - nejdůležitější “parťák” šéfa

Jedna z nejčastějších otázek míří na faktickou náplň práce asistentky. Asistentka je totiž pozice sui generis. Je to mnohdy nejváženější spolupracovník manažera, pracovně - právní vztah často přerůstá i do osobní roviny a přetrvává léta. Je velmi pravděpodobné, že si manažer svou dlouholetou asistentku “bere” do dalších pozic, třeba i do pozice u nové společnosti.

Vztah manažer - asistentka je naprosto výjimečný. Skvělá asistentka umí dostat ze svého “šéfa” esenci toho nejlepšího výkonu. Jak to dokáže? Velmi zkratkovitě řečeno, oprostí jej od stereotypních, zdánlivě banálních a roztříštěných povinností. Umožní mu tak naprosté soustředění na jeho hlavní úkol či výkon, na řízení společnosti a lidských zdrojů, na rozhodování, strategické úkoly a plánování.

Ideální vlastnosti asistentky

Náplň práce asistentky je vhodná zejména pro specifické povahy lidí. Ideální vlastnosti asistentky je smysl pro pořádek, pravidla, systémovost, pečlivost a zodpovědnost. Nic pro horké a výbušné hlavy, takoví lidé by manažeru způsobili nenapravitelné škody. Ten se potřebuje na asistentku naprosto spolehnout. A to často i v úkolech osobnější povahy. Kdo jiný zařídí ten správný dárek obchodnímu partneru, kdo jiný zařídí vstupenky na business - společenskou akci, kdo jiný v pracovním shonu připomene narozeniny manželky, podřízeného či majitele společnosti?

Výše uvedené vlastnosti asistentky zcela jistě nemůžeme podceňovat nebo dokonce jimi opovrhovat. Bez pečlivých a zodpovědných lidí na tzv. “office” pozicích nemůže fungovat žádná větší firma či manažer. Tito lidé jsou naprosto kruciální pro řádný chod společnosti a každý šéf si tyto lidi hýčká veškerými možnými benefity.

Kde najdete nabídky práce na pozici asistentka?

Dnes se pracovní pozice nejen asistentek hledá zcela jinak než v minulosti. Pryč je doba, kdy se podobná žádaná místa dohazovala tzv. “po známosti”.

Dnes máme k dispozici zejména specializované profesní sítě. Ty jsou moderní a nejefektivnější cestou hledání práce v administrativě. Nabídka na profesní síti jakou je Staffito překypuje nabídkami práce pro asistentky v kanceláři či asistentek.

Výhody Staffito sítě jsou zřejmé:

 • Staffito nalezne odpovídající pozici okamžitě a navíc zdarma
 • Staffito nabízí nové pracovní pozice průběžně, nejen při aktuální potřebě
 • Staffito doručí nabídky práce pohodlně do vašeho emailu
 • Staffito oznámí zájemci o práci, že má novou nabídku práce
 • Staffito zdarma vytváří komplexní profil a životopis zájemce o práci
Image

Připojte se k profesní síti Staffito

Získejte online životopis a zasílání nejnovějších nabídek práce do e-mailu zdarma.

Profil vytvoříte za méně než 1 minutu.

 

Náplň práce asistentky

Existují společné okruhy náplně práce asistentky napříč všemožnými obory. Jedná se zejména o tyto:

 • administrativní příprava podkladů manažeru
 • vedení jeho osobní kanceláře
 • zápisy ze schůzí, registrace a filtrace příchozích
 • online a telefonické vyřizování veškerých běžných záležitostí
 • bankovní operace
 • zajištění příjemného pracovního prostředí kanceláře
 • vyřizování záležitostí osobní povahy

Je nasnadě, že náplň práce asistentky se liší dle povahy společnosti, pro kterou manažer pracuje, dle povahy samotného manažera a rovněž dle povahy samotné pozice manažera. Asistentka manažera může působit jak na úrovni “lepší osobní hospodyně”, tak na úrovni vysoce specializovaného pracovníka s vysokoškolským třeba ekonomickým vzděláním. Za všech okolností je to ovšem důležitý člověk, který umožňuje svému “šéfovi” naprosté pracovní soustředění. A proto si svých skvělých asistentek či asistentů vždy považujme.

Často hledané nabídky práce

Prodej a obchod

Stavebnictví

Logistika

Řemeslo

IT & Design

Administrativa

Gastro

Management

Nabídky práce podle lokace

Nabídky práce Praha
Nabídky práce Brno
Nabídky práce Ostrava
Nabídky práce Plzeň
Nabídky práce České Budějovice
Nabídky práce Olomouc

Vyhledávání profesionálů

Vyhledávejte a kontaktujte profesionály, freelancery, brigádníky nebo nové zaměstnance. Je to zdarma.

Vyhledávání profesionálů

Články z blogu

3 tipy, jak najít práci – rychle, jednoduše a bezpečně

Hledání nové práce patří mezi nejstresovější situace, se kterými se můžete potkat. Pokud se hledání protáhne, často to s sebou nese pocit selhání a nejistoty – což se často negativně podepíše na sebevědomí uchazečů. Přinášíme 5 tipů, jak tomu předejít.

Číst dál...

Hledám práci - změna je život!

Přijmout fakt, že jste se náhle ocitli ve skupině lidí, kteří hledají práci, není vždy jednoduché. Rádi bychom vám ukázali cesty, jak si novou práci najít rychle, efektivně a hlavně v pozitivní náladě! Protože Nová práce je zároveň Velkou výzvou, je to změna, je to posun vpřed, je to otevření nových možností, vztahů a svého profesního potenciálu.

Číst dál...

Profil, který přitáhne uchazeče I.: Dejte sbohem anonymitě a představte se díky svému profilu!

Profesní síť Staffito je místem, kde zaměstnavatelé a personalisté mohou jednoduše najít své nové zaměstnance. Jak by měl vypadat Staffito profil zadavatele pracovní nabídky?

Číst dál...

Jak inzerovat práci, aby se ozvalo co nejvíce uchazečů? Podívejte se, co by ve vašem inzerátu nemělo chybět

Snažíte se obsadit volnou pozici, ale nedaří se vám? A obsahuje váš inzerát všechno, co uchazeči potřebují vědět? A kde mají možnost na váš inzerát narazit? Vžijte se do kůže uchazečů o práci a podívejte se na svůj inzerát ještě jednou. Využijte naše tipy, jak inzerovat práci úspěšně a efektivně.

Číst dál...

Případová studie TopTalent: 5x více zájemců a nárůst počet zobrazení nabídky o 2880%

Dnes Vám ukážu podrobný návod, jak jsme dokázali zvednout počet zobrazení nabídky práce TopTalent o 2880% a získat 5 relevantních uchazečů.

Číst dál...

HR nástroje Staffito – jaké jsou jejich výhody a jak je využít ke zviditelnění svých nabídek práce?

Pracovní síť Staffito je ideálním místem, kde nabídky práce hledat i kde nabídky práce inzerovat. S novými prémiovými funkcemi zviditelníte své pracovní nabídky a získáte možnost vyhledávat uchazeče podle vlastních kritérií.

Číst dál...
Cron Job Starts