V současné době máte na výběr z mnoha možností, kde inzerovat práci. Kde ale nabídku práce umístit, pokud hledáte kolegu do týmu, který ostatním členům týmů prostě sedne a rychle do kolektivu zapadne?

Proč hledat, kde inzerovat práci?

Pro firmy jako jsou například marketingové agentury, hr agentury nebo IT společnosti je typická týmová práce. Nový člověk musí nejen zapadnout do kolektivu, ale zároveň se s ním sžít a produktivně spolupracovat.

I velmi zkušený zaměstnanec může být příčinou zhoršených týmových výsledků, pokud si s ostatními členy týmu nerozumí. Projeví se to na nepříjemné pracovní atmosféře, které může být obzvláště pro kreativní práci přímo smrtící.

Skvělého člena týmu můžete najít i na běžných pracovních portálech – je to ale sázka naslepo. Životopisy nejsou příliš osobní a jen těžko z nich lze odhadnout, co za člověka za nimi stojí. Ideální jsou proto pracovní sítě a sociální sítě, pro které je typický osobnější přístup.

Kde inzerovat práci, když životopis nestačí

Faktem je, že dopředu připravené materiály jako je životopis nebo motivační dopis o uchazeči prozradí jenom tak mnoho, kolik uchazeč uzná za vhodné. Motivační dopisy jsou navíc většinou až příliš stylizované pro náboráře a jen sporadicky odpovídají realitě.

Pracovní síť Staffito nabízí možnost přímé komunikace s uchazečem. Tyto přímé reakce vypoví o uchazeči více než by se mohlo zdát. Můžete například posoudit rychlost a pružnost komunikace. Jde-li o obor, kde je potřeba rychle komunikovat, nejspíš nestojíte o kandidáta, který si zprávu přečte a odpoví za dva dny.

Další výhodou inzerce na pracovní síti Staffito je možnost sdílení osobního obsahu. Fotografie a další obsah na zdi uchazeče vám prozradí například jeho zájmy a koníčky. Díky těmto osobnějším informacím lépe odhadnete, zda je to ten pravý kandidát do vašeho pracovního týmu.

 

Image

Připojte se k profesní síti Staffito zdarma

Přidávejte nabídky práce. Vyhledávejte v životopisech uchazečů nebo si vytvořte vlastní profesní síť.

Profil vytvoříte za méně než 2 minuty.
Cron Job Starts