V současné době máte na výběr z mnoha možností, kde inzerovat práci. Kde ale nabídku práce umístit, pokud hledáte kolegu do týmu, který ostatním členům týmů prostě sedne a rychle do kolektivu zapadne?

Proč hledat, kde inzerovat práci?

Pro firmy jako jsou například marketingové agentury, hr agentury nebo IT společnosti je typická týmová práce. Nový člověk musí nejen zapadnout do kolektivu, ale zároveň se s ním sžít a produktivně spolupracovat.

I velmi zkušený zaměstnanec může být příčinou zhoršených týmových výsledků, pokud si s ostatními členy týmu nerozumí. Projeví se to na nepříjemné pracovní atmosféře, které může být obzvláště pro kreativní práci přímo smrtící.

Skvělého člena týmu můžete najít i na běžných pracovních portálech – je to ale sázka naslepo. Životopisy nejsou příliš osobní a jen těžko z nich lze odhadnout, co za člověka za nimi stojí. Ideální jsou proto pracovní sítě a sociální sítě, pro které je typický osobnější přístup.

Kde inzerovat práci, když životopis nestačí

Faktem je, že dopředu připravené materiály jako je životopis nebo motivační dopis o uchazeči prozradí jenom tak mnoho, kolik uchazeč uzná za vhodné. Motivační dopisy jsou navíc většinou až příliš stylizované pro náboráře a jen sporadicky odpovídají realitě.

Pracovní síť Staffito nabízí možnost přímé komunikace s uchazečem. Tyto přímé reakce vypoví o uchazeči více než by se mohlo zdát. Můžete například posoudit rychlost a pružnost komunikace. Jde-li o obor, kde je potřeba rychle komunikovat, nejspíš nestojíte o kandidáta, který si zprávu přečte a odpoví za dva dny.

Další výhodou inzerce na pracovní síti Staffito je možnost sdílení osobního obsahu. Fotografie a další obsah na zdi uchazeče vám prozradí například jeho zájmy a koníčky. Díky těmto osobnějším informacím lépe odhadnete, zda je to ten pravý kandidát do vašeho pracovního týmu.

 

Image

Připojte se k profesní síti Staffito zdarma

Přidávejte nabídky práce. Vyhledávejte v životopisech uchazečů nebo si vytvořte vlastní profesní síť.

Profil vytvoříte za méně než 2 minuty.

Často hledané nabídky práce

Prodej a obchod

Stavebnictví

Logistika

Řemeslo

IT & Design

Administrativa

Gastro

Management

Nabídky práce podle lokace

Nabídky práce Praha
Nabídky práce Brno
Nabídky práce Ostrava
Nabídky práce Plzeň
Nabídky práce České Budějovice
Nabídky práce Olomouc

Vyhledávání profesionálů

Vyhledávejte a kontaktujte profesionály, freelancery, brigádníky nebo nové zaměstnance. Je to zdarma.

Vyhledávání profesionálů

Články z blogu

Kde hledat nabídky práce - recepční

Recepční je mnohými často podceňovaná až opovrhovaná pozice. Přitom nejen chytrý manažer dobře ví, že první kontakt s firmou je zcela zásadní. Jedna americká studie z 90. let minulého století zkonstatovala, že celkový dojem o člověku, situaci či místě si tvoříme během prvních 6 sekund! Jen si představte, jakou škodu může napáchat nerudný a nekompetentní člověk na pozici recepční ve firmě, hotelu či třeba advokátní kanceláři.

Číst dál...

Hledáte práci? Prozradíme vám výhody a nevýhody práce pro pracovní agenturu

V poslední době se stále častěji můžete setkat s nabídkami práce pro pracovní agentury. Na první pohled vše vypadá idylicky – pohodlné a jednoduché získání práce, zatímco nad vámi drží agentura ochrannou ruku. I zde se ale skrývají nevýhody – prozradíme vám, na co si dát pozor.

Číst dál...

3 TIPY Kde hledat zaměstnance?

Kde hledat zaměstnance, když na trhu práce žádní nejsou? Neřešitelný problém pro nejednoho personalistu. Podívejte se na řešení.
Číst dál...

Která online inzerce práce se vyplatí?

Do kterých online kanálů se vyplatí investovat, aby odezva uchazečů byla, co největší? Zaměřili jsme se na porovnání jednotlivých online kanálů.

Číst dál...

Jak najít zaměstnance na Staffitu?

Jak najdete zaměstnance na Staffitu? Jak si vytvoříte vlastní profesní síť profesionálů z vašeho oboru, kterým budete zobrazovat nabídky práce zdarma? Vyzkoušejte naše tipy.

Číst dál...

Jak na perfektní Staffito profil, kterému zaměstnavatel neodolá II.: Není fotka jako fotka

Přikládání fotografií k životopisu je živě diskutované téma. Dobře zvolenou profesní fotografií můžete získat cenné body navíc – ale stejně tak o ně díky špatně zvolené fotografii můžete přijít.

Číst dál...
Cron Job Starts