Jedním z nejdůležitějších bodů, podle kterých se uchazeč rozhoduje, zda se o nabízenou pracovní pozici bude ucházet nebo ne, je pověst firmy a osobní hodnocení, která na pracovní prostředí ve firmě získá. On-line doporučení jsou nejlepší variantou, jak lidem dokázat, že jste spolehliví a důvěryhodní zaměstnavatelé.

Jak fungují doporučení

Na profesní síti Staffito naleznete stránku s doporučeními přímo ve svém profilu – hned vedle stránky svým životopisem. Zde se objevují hodnocení, které vám můžou napsat ostatní uživatelé profesní sítě Staffito. Může jít o vaše:

  • spolupracovníky
  • kolegy
  • zaměstnance

Stejně tak vás můžou ohodnotit i uchazeči o zaměstnání, s kterými jste jednali. Stejným způsobem můžete tak ohodnotit i vy je.

Díky získaným doporučením se zvyšuje vaše důvěryhodnost.

Jak funguje sledování

Vytváření sledujících je jednou z největších výhod profesní sítě Staffito. Ve chvíli, kdy kontakt sledujete, se vám objevuje tou osobou přidávaný obsah, včetně pracovních nabídek. Také vidíte profesní síť lidí, které sledujete. Je tak jednoduché získávat nové profesní kontakty a udržovat si přehled v oboru.

Zároveň všichni vaši sledující uvidí obsah, který na Staffito přidáte vy. Díky tomu si vytvoříte síť profesionálů a jakmile vytvoříte nabídku práce, tak ji všichni sledující uvidí.

Jak získat dobrá doporučení

O doporučení můžete přímo požádat. Stačí odeslat pozvánku s krátkou zprávou. Tato varianta se hodí především, pokud chcete kontaktovat své spolupracovníky nebo kolegy.

Dobrým a osvědčeným způsobem, jak získat doporučení, je rozdat doporučení ostatním. Ohodnoťte své zaměstnance a zpravidla vám hodnocení oplatí.

Důležité je vyvarovat se negativním hodnocením. Proto je dobré odpovídat i na nabídky uchazečů, které nakonec nepřijmete. Spolehlivé a slušné chování je základ, který není potřeba připomínat.

 

Image

Připojte se k profesní síti Staffito zdarma

Přidávejte nabídky práce. Vyhledávejte v životopisech uchazečů nebo si vytvořte vlastní profesní síť.

Profil vytvoříte za méně než 2 minuty.