Jedním z nejdůležitějších bodů, podle kterých se uchazeč rozhoduje, zda se o nabízenou pracovní pozici bude ucházet nebo ne, je pověst firmy a osobní hodnocení, která na pracovní prostředí ve firmě získá. On-line doporučení jsou nejlepší variantou, jak lidem dokázat, že jste spolehliví a důvěryhodní zaměstnavatelé.

Jak fungují doporučení

Na profesní síti Staffito naleznete stránku s doporučeními přímo ve svém profilu – hned vedle stránky svým životopisem. Zde se objevují hodnocení, které vám můžou napsat ostatní uživatelé profesní sítě Staffito. Může jít o vaše:

  • spolupracovníky
  • kolegy
  • zaměstnance

Stejně tak vás můžou ohodnotit i uchazeči o zaměstnání, s kterými jste jednali. Stejným způsobem můžete tak ohodnotit i vy je.

Díky získaným doporučením se zvyšuje vaše důvěryhodnost.

Jak funguje sledování

Vytváření sledujících je jednou z největších výhod profesní sítě Staffito. Ve chvíli, kdy kontakt sledujete, se vám objevuje tou osobou přidávaný obsah, včetně pracovních nabídek. Také vidíte profesní síť lidí, které sledujete. Je tak jednoduché získávat nové profesní kontakty a udržovat si přehled v oboru.

Zároveň všichni vaši sledující uvidí obsah, který na Staffito přidáte vy. Díky tomu si vytvoříte síť profesionálů a jakmile vytvoříte nabídku práce, tak ji všichni sledující uvidí.

Jak získat dobrá doporučení

O doporučení můžete přímo požádat. Stačí odeslat pozvánku s krátkou zprávou. Tato varianta se hodí především, pokud chcete kontaktovat své spolupracovníky nebo kolegy.

Dobrým a osvědčeným způsobem, jak získat doporučení, je rozdat doporučení ostatním. Ohodnoťte své zaměstnance a zpravidla vám hodnocení oplatí.

Důležité je vyvarovat se negativním hodnocením. Proto je dobré odpovídat i na nabídky uchazečů, které nakonec nepřijmete. Spolehlivé a slušné chování je základ, který není potřeba připomínat.

 

Image

Připojte se k profesní síti Staffito zdarma

Přidávejte nabídky práce. Vyhledávejte v životopisech uchazečů nebo si vytvořte vlastní profesní síť.

Profil vytvoříte za méně než 2 minuty.

Často hledané nabídky práce

Prodej a obchod

Stavebnictví

Logistika

Řemeslo

IT & Design

Administrativa

Gastro

Management

Nabídky práce podle lokace

Nabídky práce Praha
Nabídky práce Brno
Nabídky práce Ostrava
Nabídky práce Plzeň
Nabídky práce České Budějovice
Nabídky práce Olomouc

Vyhledávání profesionálů

Vyhledávejte a kontaktujte profesionály, freelancery, brigádníky nebo nové zaměstnance. Je to zdarma.

Vyhledávání profesionálů

Články z blogu

Jsem absolvent a sháním práci – na co se připravit?

Životní přelom, kdy se ze studenta stává pracující, je často složitý na překlenutí. Mladí lidé bez praxe jsou často zaskočeni vysokými nároky zaměstnavatelů a těžko se jim hledá první místo. Jak postupovat při shánění práce, pokud nemáte životopis bohatý na zkušenosti?

Číst dál...

Pomoc, sháním práci! Jak začít s hledáním a čeho se určitě vyvarovat

Ocitli jste se v situaci, kdy hledáte novou práci, ale nevíte, jak začít? Nejste si jistí, co je na řadě jako první? Tvorba životopisu, hledání volných inzerovaných pozic nebo oslovení vašich vysněných podniků? Poradíme vám, jak celou situaci elegantně zvládnout.

Číst dál...

3 TIPY Kde hledat zaměstnance?

Kde hledat zaměstnance, když na trhu práce žádní nejsou? Neřešitelný problém pro nejednoho personalistu. Podívejte se na řešení.
Číst dál...

Profil, který přitáhne uchazeče I.: Dejte sbohem anonymitě a představte se díky svému profilu!

Profesní síť Staffito je místem, kde zaměstnavatelé a personalisté mohou jednoduše najít své nové zaměstnance. Jak by měl vypadat Staffito profil zadavatele pracovní nabídky?

Číst dál...

Proč sledovat zaměstnavatele, i když jejich pracovní nabídka není ta pravá

To, zda se rozhodneme odpovědět na pracovní nabídku, ovlivňuje mnoho aspektů – místo práce, plat, benefity nebo druh pracovního úvazku. I pokud na nabídku ale neodpovíte, je dobré začít sledovat zadavatele nabídky práce a vytvářet si tak vlastní profesní síť.

Číst dál...

Případová studie TopTalent: 5x více zájemců a nárůst počet zobrazení nabídky o 2880%

Dnes Vám ukážu podrobný návod, jak jsme dokázali zvednout počet zobrazení nabídky práce TopTalent o 2880% a získat 5 relevantních uchazečů.

Číst dál...
Cron Job Starts