Snažíte se obsadit volnou pozici, ale nedaří se vám? A obsahuje váš inzerát všechno, co uchazeči potřebují vědět? A kde mají možnost na váš inzerát narazit? Vžijte se do kůže uchazečů o práci a podívejte se na svůj inzerát ještě jednou. Využijte naše tipy, jak inzerovat práci úspěšně a efektivně.

Jak inzerovat práci? Rozlučte se s vágními popisy

Často lze vidět inzeráty na pozici, které jsou plné vágních a nekonkrétních popisů. Omezte prázdné fráze a zaměřte se na to, aby inzerát vaší pracovní nabídky měl co největší informační hodnotu. V žádném případě by v inzerátu neměly chybět tyto informace:

  • Zajímavý název inzerátu
  • Pracovní povinnosti a náplň práce
  • Požadavky na uchazeče
  • Odměny a benefity
  • Adresa společnosti

Jak inzerovat práci? Zaměřte se na to, kde inzerujete

Dalším důležitým aspektem je, kde všude inzerát zveřejníte. Mezi vaše možnosti patří:

  • Prostor na stránkách firemního webu
  • Sociální sítě
  • Profesní sítě a pracovní portály
  • Tištěná inzerce

Inzerát je dobré přizpůsobit tomu, kde je zveřejněný. Každý prostor má své vlastní specifické požadavky.

Jak inzerovat práci na stránkách firemního webu – Inzerát umístěný přímo na stránkách vašeho webu cílí především na uchazeče, kteří se o vaši firmu již zajímají. Forma inzerátu se nemusí nijak upravovat nebo zkracovat, ale měli byste si zkontrolovat, jestli je sekce, kde volné pozice na vašem webu zveřejňujete, dobře viditelná a snadno dohledatelná.

Jak inzerovat práci na sociálních sítích – Sociální sítě osloví velké množství lidí. Je ale nutné si uvědomit, že forma inzerátu se musí upravit. Příspěvek by měl zaujmout a nalákat k otevření inzerátu např. na vašich stránkách.

Jak inzerovat práci na profesních sítích a pracovních portálech – Profesní sítě mají tu velkou výhodu, že nabídky zde umístěné oslovují přímo cílovou skupinu – tedy uchazeče o práci. Uchazeči o práci mají na Staffitu vytvořený profil, který zastává funkci životopisu. Zároveň si na Staffitu můžete se zájemci o vaši pracovní pozici psát přímou a jednoduchou cestou. Vidíte, zda je uchazeč on-line nebo zda si vaši zprávu už přečetl. Více o inzerci práci na Staffitu najdete zde.

Jak inzerovat práci v tištěné inzerci – Prostor v tištěných periodicích je drahý, proto by tištěný inzerát měl být co nejstručnější, ale zároveň musí informace stále dávat smysl. Vyvarujte se nesmyslného zkracování slov.

Image

Připojte se k profesní síti Staffito zdarma

Přidávejte nabídky práce. Vyhledávejte v životopisech uchazečů nebo si vytvořte vlastní profesní síť.

Profil vytvoříte za méně než 2 minuty.

Často hledané nabídky práce

Prodej a obchod

Stavebnictví

Logistika

Řemeslo

IT & Design

Administrativa

Gastro

Management

Nabídky práce podle lokace

Nabídky práce Praha
Nabídky práce Brno
Nabídky práce Ostrava
Nabídky práce Plzeň
Nabídky práce České Budějovice
Nabídky práce Olomouc

Vyhledávání profesionálů

Vyhledávejte a kontaktujte profesionály, freelancery, brigádníky nebo nové zaměstnance. Je to zdarma.

Vyhledávání profesionálů

Články z blogu

Jsem absolvent a sháním práci – na co se připravit?

Životní přelom, kdy se ze studenta stává pracující, je často složitý na překlenutí. Mladí lidé bez praxe jsou často zaskočeni vysokými nároky zaměstnavatelů a těžko se jim hledá první místo. Jak postupovat při shánění práce, pokud nemáte životopis bohatý na zkušenosti?

Číst dál...

Hledáte práci? Prozradíme vám výhody a nevýhody práce pro pracovní agenturu

V poslední době se stále častěji můžete setkat s nabídkami práce pro pracovní agentury. Na první pohled vše vypadá idylicky – pohodlné a jednoduché získání práce, zatímco nad vámi drží agentura ochrannou ruku. I zde se ale skrývají nevýhody – prozradíme vám, na co si dát pozor.

Číst dál...

Jak na texty kariérních stránek? #3

V dnešním tutorialu se podíváme na obsahovou stránku vašich kariérních stránek, která bude vycházet z klíčových slov, které jsme si zvolili v minulém díle Jak na klíčová slova kariérních stránek? #2.

Číst dál...

Jak inzerovat práci, aby se ozvalo co nejvíce uchazečů? Podívejte se, co by ve vašem inzerátu nemělo chybět

Snažíte se obsadit volnou pozici, ale nedaří se vám? A obsahuje váš inzerát všechno, co uchazeči potřebují vědět? A kde mají možnost na váš inzerát narazit? Vžijte se do kůže uchazečů o práci a podívejte se na svůj inzerát ještě jednou. Využijte naše tipy, jak inzerovat práci úspěšně a efektivně.

Číst dál...

Jak na to, aby Vám neutekly nové nabídky práce? Odebírejte je přímo na e-mail!

Hledání nové práce vyžaduje hodně času. Proč si celý proces neulehčit a namísto složitého sledování nových nabídek si je jednoduše nenechat posílat přímo na e-mail? Profesní síť Staffito dokáže vybrat ty, které vám budou podle vašeho životopisu vyhovovat.

Číst dál...

Sám sobě značkou – jak si vybudovat osobní brand

Ať už pracujete v jakékoliv profesi, vždy je dobré vybudovat si osobní značku, která vás bude prezentovat novým zaměstnavatelům a klientům. Díky pracovní síti Staffito je to zcela jednoduché a zvládne to každý. 

Číst dál...
Cron Job Starts