Dnes se podíváme na stěžejní prvky kariérní stránky, které nejdou vidět na první pohled, ale jsou o to důležitější pro roboty vyhledávačů jako je Google nebo Seznam.

Chyby v URL adrese

Pro nejlepší výsledky kariérní stránky potřebujete dostat klíčová slova vašeho inzerátu nebo kariérních stránek do url adresy. Url adresa je řádek, který ukazuje adresu webu.

Například staffito.com

Ve druhém díle tohoto tutorialu jsme si zvolili naše klíčové slovo jako 'Nabídka práce skladník Brno' to znamená, že vaše adresa by měla být ideálně v tomto tvaru:

vasweb.cz/nabidka-prace-skladnik-brno

Pokud ovšem na vašich stránkách je něco v tomto tvaru vasweb.cz/?itemid24 nebo podobně nečitelný nesmysl, tak vám to ve výsledcích vyhledávání nepomůže.

Chyby v headlinech

Pro dobré výsledky potřebujete dostat vaše klíčová slova i do headlinů na stránce. Headliny jsou nadpisy na vašich stránkách, ale pozor nestačí nadpis jen zvětšit pomocí většího fontu. Musíte dodržet správnou strukturu kódování. To znamená, že nadpisy musí být označeny správnými tagy jako je <h1> , <h2> , <h3> a tak dále. Také dodržujte posloupnost nadpisů, to znamená neskákejte z nadpisu h1 na h5 pak zpět na h3 a podobně.

Chyby v meta značkách

Každá stránka obsahuje tzv meta tagy, to je například titulek, popis a další. Tyto značky nejdou vidět na první pohled, jsou především určeny pro roboty, aby si dokázali přečíst, co na stránce najdou. V minulosti měly meta tagy daleko větší váhu pro vyhledávače. Dnes mají váhu menší, ovšem stále na ně není dobré zapomínat.

Do meta značek opět potřebujete dostat klíčová slova. Titulek naší stránky tzv <title> by měl obsahovat klíčová slova, tj v našem případě: Nabídka práce skladník Brno. Stejně tak klíčová slova potřebujete v dalších značkách. Tato disciplína je určena kodérům, kteří vám web vytváří. Vy ovšem můžete zkontrolovat jejich práci tak, že si vaši kariérní stránku zobrazíte v prohlížeči Google Chrome, kliknete na klávesu F12 a v kódu stránky vaše vlastní meta tagy můžete najít rozbalením značky <head>.

Podívejte se níže jak vypadají meta tagy, url adresa, titulek i nadpis nabídky práce na Staffitu. Stejně tak jednotně mají vypadat i vaše stránky. My v nabídce optimalizujeme na sousloví 'key account manager staffito'. Pokud si toto sousloví zadáte do googlu, tak vám s největší pravděpodobností jako první odkaz vyjde naše nabídka práce umístěná na Staffitu.

 

Chybná sémantika webu

Správně napsaný kód bez chyb je základ. To je ovšem disciplína vašeho programátora. Vy kód můžete zkontrolovat přidáním vaší stránky sem https://seo-servis.cz/source-zdrojovy-kod/ . Pokud je web špatně napsaný, zamyslete se nad změnou vašeho programátora nebo agentury.

Závěrem

O dalších chybách na vašich kariérních stránkách se podíváme v dalším díle. Pokud ovšem nic z toho řešit nechcete, využijte některý z profesních portálů, které umožňují zveřejňovat kompletní nabídky práce jako na Staffitu. Na Staffito přidáte vaši nabídku práce jednoduchým formulářem a o nic dalšího se starat nemusíte. O správné kódování, url adresu i meta značky se postaráme my.

 

Image

Připojte se k profesní síti Staffito zdarma

Přidávejte nabídky práce. Vyhledávejte v životopisech uchazečů nebo si vytvořte vlastní profesní síť.

Profil vytvoříte za méně než 2 minuty.

Často hledané nabídky práce

Prodej a obchod

Stavebnictví

Logistika

Řemeslo

IT & Design

Administrativa

Gastro

Management

Nabídky práce podle lokace

Nabídky práce Praha
Nabídky práce Brno
Nabídky práce Ostrava
Nabídky práce Plzeň
Nabídky práce České Budějovice
Nabídky práce Olomouc

Vyhledávání profesionálů

Vyhledávejte a kontaktujte profesionály, freelancery, brigádníky nebo nové zaměstnance. Je to zdarma.

Vyhledávání profesionálů

Články z blogu

Pomoc, sháním práci! Jak začít s hledáním a čeho se určitě vyvarovat

Ocitli jste se v situaci, kdy hledáte novou práci, ale nevíte, jak začít? Nejste si jistí, co je na řadě jako první? Tvorba životopisu, hledání volných inzerovaných pozic nebo oslovení vašich vysněných podniků? Poradíme vám, jak celou situaci elegantně zvládnout.

Číst dál...

Kde hledat nabídky práce - asistentka

Přijmout fakt, že jste se náhle ocitli ve skupině lidí, kteří hledají práci, není vždy jednoduché. Rádi bychom vám ukázali cesty, jak si novou práci najít rychle, efektivně a hlavně v pozitivní náladě! Protože nová práce je zároveň velkou výzvou, je to změna, je to posun vpřed, je to otevření nových možností, vztahů a svého profesního potenciálu.

Číst dál...

Jak má vypadat nabídka práce? Máme pro vás inzerát práce – vzor Staffito

Vytváření pracovních nabídek není jednoduché. Jak stručně a poutavě popsat vše důležité a na nic nezapomenout? Tento inzerát práce – vzor vás inspiruje a pomůže vytvořit ucelenou a zajímavou nabídku práce.

Číst dál...

Jak na texty kariérních stránek? #3

V dnešním tutorialu se podíváme na obsahovou stránku vašich kariérních stránek, která bude vycházet z klíčových slov, které jsme si zvolili v minulém díle Jak na klíčová slova kariérních stránek? #2.

Číst dál...

Jak na perfektní Staffito profil, kterému zaměstnavatel neodolá II.: Není fotka jako fotka

Přikládání fotografií k životopisu je živě diskutované téma. Dobře zvolenou profesní fotografií můžete získat cenné body navíc – ale stejně tak o ně díky špatně zvolené fotografii můžete přijít.

Číst dál...

Jak dostat vaši nabídku práce na první stránku ve vyhledávání? Jednoduše díky Topování

Dali jste si práci s vytvořením perfektní pracovní nabídky, ale uchazeči nepřicházejí? Podívejte se, na jaké stránce ve vyhledávání nabídek se váš inzerát nachází. Poradíme vám, jak ho jednoduše dostat na první stránku, kterou si zobrazí nejvíce uchazečů.

Číst dál...
Cron Job Starts