Jak napsat skvělý inzerát práce, ke kterému se budou hlásit uchazeči? Čím zaujmout v dnešní době? Podívejte se, jak to vidíme my.

Dnešní doba je pro zaměstnavatele v České republice a v ostatních rychle se vyvíjejících zemích poměrně složitá. Stále stoupající poptávka po zboží a službách za několik posledních let zcela změnila poměry na trhu práce. Lidí je nedostatek nejen v “tradičních” odvětvích jakými jsou zdravotnictví či strojírenství, ale dnes již de facto v naprosté většině oborů.

Firmy tuto dramatickou situaci řeší všemi možnými směry. Využívají služeb HR hunterů, najímají si agenturní sezonní sílu z různých krajů republiky, vystavují pobídky v okolních státech apod. Stále však platí, že nejrychlejší a nejúčinnější cestou ve většině oborů zůstává tradiční “inzerát práce” zacílený na pracovníky bydlící v lokalitě blízké provozovně zaměstnavatele. Jak by takový moderní inzerát práce měl dnes vypadat si vysvětlíme.

Moderní inzerát práce a jeho náležitosti

1. Titulní fotografie pracovní pozice

Žijeme v postfaktické digitální době a zejména mladí lidé tráví volný čas na sociálních sítích. Tyto se v posledních letech vyvíjí jasným směrem. Ubývá textových příspěvků ve prospěch jednoduchého vizuálního vjemu, zpravidla v podobě fotografie, videa případně audio příspěvku. Zaujmout vizuálním vjemem je naprosto kruciálním “háčkem”, na základě kterého si uživatel/uchazeč o práci přečte i doprovodný text. Nepodceňujte sílu vhodné fotky či videa k dané pozici!

2. Hlavní benefity

Tady není potřeba mnohé vysvětlovat. Navazujeme na výše uváděný trend, lidé se chtějí zkratkovitě v řádu sekund dozvědět, co nejvíce o dané nabídce. Je to druhý a rovněž důležitý “háček”. Zvolte vhodné benefity, o které mají lidé skutečně zájem. Využijte např. poslední studie a ankety profesní sítě Staffito, která u bezmála 300 respondentů zjistila, co skutečně zaměstnance zajímá a co jim naopak vadí. Na anketu Co Čechům vadí v práci se můžete podívat tady.

3. Kompletní popis pracovní nabídky

Není žádoucí rozepisovat romány. Některé zahraniční firmy mívají rozsáhlé texty v cizím jazyce, je to však dáno jejich zájmem odfiltrovat hůře jazykově vybavené uchazeče. Český inzerát pro česky hovořícího uchazeče nechť zůstane stručný, jasný a přehledný. Je dobré se zaměřit na největší benefit nabídky, který může rozhodnout mezi podobnými inzeráty ze stejného segmentu.

4. Volba profese a zacílení na správnou profesi

Při zadávání pracovní pozice zpravidla cílíte na uchazeče dle dané profese. Uchazeč si tak může efektivně vytřídit jen nabídky, o které má zájem v rámci svých zkušeností či vzdělání. Našim doporučením je pokusit se vybrat vícero profesních okruhů, které jsou si blízké, zvýšíte tak maximálně záběr, kterým oslovíte uchazeče o Vaši nabídku. Pokud tedy kupříkladu inzerátem práce hledáte komunikativního uchazeče na pozici obchodní zástupce, můžete rozšířit okruh oslovených i na např. account manager, konzultant apod. 

Inzerát práce a závěrečná doporučení

Pokud nemáte chuť přemýšlet, jak správně zvolit text či posloupnost náležitostí inzerátu práce, zkuste se nechat pohodlně vést připravenými formuláři, které nabízí např. profesní sítě jakou je Staffito (více o inzerci práce najdete na Inzerce práce na Staffitu). Značně vám ulehčí tuto důležitou práci. Vnímejte také aktuální trendy, jakými kanály se aktuálně inzerát práce zadává. V posledních letech jsou např. kdysi tradiční cesty tištěných inzerátů naprosto “out”. Naopak “in” jsou profesní sítě typu Staffito a další on-line média.

Přejeme hodně úspěchů při hledání těch správných lidí pro Vaši firmu!

Image

Připojte se k profesní síti Staffito zdarma

Přidávejte nabídky práce. Vyhledávejte v životopisech uchazečů nebo si vytvořte vlastní profesní síť.

Profil vytvoříte za méně než 2 minuty.

Často hledané nabídky práce

Prodej a obchod

Stavebnictví

Logistika

Řemeslo

IT & Design

Administrativa

Gastro

Management

Nabídky práce podle lokace

Nabídky práce Praha
Nabídky práce Brno
Nabídky práce Ostrava
Nabídky práce Plzeň
Nabídky práce České Budějovice
Nabídky práce Olomouc

Vyhledávání profesionálů

Vyhledávejte a kontaktujte profesionály, freelancery, brigádníky nebo nové zaměstnance. Je to zdarma.

Vyhledávání profesionálů

Články z blogu

3 tipy, jak najít práci – rychle, jednoduše a bezpečně

Hledání nové práce patří mezi nejstresovější situace, se kterými se můžete potkat. Pokud se hledání protáhne, často to s sebou nese pocit selhání a nejistoty – což se často negativně podepíše na sebevědomí uchazečů. Přinášíme 5 tipů, jak tomu předejít.

Číst dál...

Hledám práci - změna je život!

Přijmout fakt, že jste se náhle ocitli ve skupině lidí, kteří hledají práci, není vždy jednoduché. Rádi bychom vám ukázali cesty, jak si novou práci najít rychle, efektivně a hlavně v pozitivní náladě! Protože Nová práce je zároveň Velkou výzvou, je to změna, je to posun vpřed, je to otevření nových možností, vztahů a svého profesního potenciálu.

Číst dál...

Která online inzerce práce se vyplatí?

Do kterých online kanálů se vyplatí investovat, aby odezva uchazečů byla, co největší? Zaměřili jsme se na porovnání jednotlivých online kanálů.

Číst dál...

Jak má vypadat nabídka práce? Máme pro vás inzerát práce – vzor Staffito

Vytváření pracovních nabídek není jednoduché. Jak stručně a poutavě popsat vše důležité a na nic nezapomenout? Tento inzerát práce – vzor vás inspiruje a pomůže vytvořit ucelenou a zajímavou nabídku práce.

Číst dál...

Sám sobě značkou – jak si vybudovat osobní brand

Ať už pracujete v jakékoliv profesi, vždy je dobré vybudovat si osobní značku, která vás bude prezentovat novým zaměstnavatelům a klientům. Díky pracovní síti Staffito je to zcela jednoduché a zvládne to každý. 

Číst dál...

10x více zobrazení a o 600% více zájemců - případová studie pro Allianz

Dnes Vám ukážu podrobný návod, jak jsme dokázali 10x zvednout počet zobrazení nabídky práce pro Allianz a získat o 600% více zájemců. A to se nám povedlo u nabídky práce pro pojišťovací poradce, kterých je na trhu práce nejméně v historii. Podívejte se na podrobný návod krok za krokem, jak jsme toho dosáhli.

Číst dál...
Cron Job Starts