Jak napsat skvělý inzerát práce, ke kterému se budou hlásit uchazeči? Čím zaujmout v dnešní době? Podívejte se, jak to vidíme my.

Dnešní doba je pro zaměstnavatele v České republice a v ostatních rychle se vyvíjejících zemích poměrně složitá. Stále stoupající poptávka po zboží a službách za několik posledních let zcela změnila poměry na trhu práce. Lidí je nedostatek nejen v “tradičních” odvětvích jakými jsou zdravotnictví či strojírenství, ale dnes již de facto v naprosté většině oborů.

Firmy tuto dramatickou situaci řeší všemi možnými směry. Využívají služeb HR hunterů, najímají si agenturní sezonní sílu z různých krajů republiky, vystavují pobídky v okolních státech apod. Stále však platí, že nejrychlejší a nejúčinnější cestou ve většině oborů zůstává tradiční “inzerát práce” zacílený na pracovníky bydlící v lokalitě blízké provozovně zaměstnavatele. Jak by takový moderní inzerát práce měl dnes vypadat si vysvětlíme.

Moderní inzerát práce a jeho náležitosti

1. Titulní fotografie pracovní pozice

Žijeme v postfaktické digitální době a zejména mladí lidé tráví volný čas na sociálních sítích. Tyto se v posledních letech vyvíjí jasným směrem. Ubývá textových příspěvků ve prospěch jednoduchého vizuálního vjemu, zpravidla v podobě fotografie, videa případně audio příspěvku. Zaujmout vizuálním vjemem je naprosto kruciálním “háčkem”, na základě kterého si uživatel/uchazeč o práci přečte i doprovodný text. Nepodceňujte sílu vhodné fotky či videa k dané pozici!

2. Hlavní benefity

Tady není potřeba mnohé vysvětlovat. Navazujeme na výše uváděný trend, lidé se chtějí zkratkovitě v řádu sekund dozvědět, co nejvíce o dané nabídce. Je to druhý a rovněž důležitý “háček”. Zvolte vhodné benefity, o které mají lidé skutečně zájem. Využijte např. poslední studie a ankety profesní sítě Staffito, která u bezmála 300 respondentů zjistila, co skutečně zaměstnance zajímá a co jim naopak vadí. Na anketu Co Čechům vadí v práci se můžete podívat tady.

3. Kompletní popis pracovní nabídky

Není žádoucí rozepisovat romány. Některé zahraniční firmy mívají rozsáhlé texty v cizím jazyce, je to však dáno jejich zájmem odfiltrovat hůře jazykově vybavené uchazeče. Český inzerát pro česky hovořícího uchazeče nechť zůstane stručný, jasný a přehledný. Je dobré se zaměřit na největší benefit nabídky, který může rozhodnout mezi podobnými inzeráty ze stejného segmentu.

4. Volba profese a zacílení na správnou profesi

Při zadávání pracovní pozice zpravidla cílíte na uchazeče dle dané profese. Uchazeč si tak může efektivně vytřídit jen nabídky, o které má zájem v rámci svých zkušeností či vzdělání. Našim doporučením je pokusit se vybrat vícero profesních okruhů, které jsou si blízké, zvýšíte tak maximálně záběr, kterým oslovíte uchazeče o Vaši nabídku. Pokud tedy kupříkladu inzerátem práce hledáte komunikativního uchazeče na pozici obchodní zástupce, můžete rozšířit okruh oslovených i na např. account manager, konzultant apod. 

Inzerát práce a závěrečná doporučení

Pokud nemáte chuť přemýšlet, jak správně zvolit text či posloupnost náležitostí inzerátu práce, zkuste se nechat pohodlně vést připravenými formuláři, které nabízí např. profesní sítě jakou je Staffito (více o inzerci práce najdete na Inzerce práce na Staffitu). Značně vám ulehčí tuto důležitou práci. Vnímejte také aktuální trendy, jakými kanály se aktuálně inzerát práce zadává. V posledních letech jsou např. kdysi tradiční cesty tištěných inzerátů naprosto “out”. Naopak “in” jsou profesní sítě typu Staffito a další on-line média.

Přejeme hodně úspěchů při hledání těch správných lidí pro Vaši firmu!

Image

Připojte se k profesní síti Staffito zdarma

Přidávejte nabídky práce. Vyhledávejte v životopisech uchazečů nebo si vytvořte vlastní profesní síť.

Profil vytvoříte za méně než 2 minuty.

Často hledané nabídky práce

Prodej a obchod

Stavebnictví

Logistika

Řemeslo

IT & Design

Administrativa

Gastro

Management

Nabídky práce podle lokace

Nabídky práce Praha
Nabídky práce Brno
Nabídky práce Ostrava
Nabídky práce Plzeň
Nabídky práce České Budějovice
Nabídky práce Olomouc

Vyhledávání profesionálů

Vyhledávejte a kontaktujte profesionály, freelancery, brigádníky nebo nové zaměstnance. Je to zdarma.

Vyhledávání profesionálů

Články z blogu

Pomoc, sháním práci! Jak začít s hledáním a čeho se určitě vyvarovat

Ocitli jste se v situaci, kdy hledáte novou práci, ale nevíte, jak začít? Nejste si jistí, co je na řadě jako první? Tvorba životopisu, hledání volných inzerovaných pozic nebo oslovení vašich vysněných podniků? Poradíme vám, jak celou situaci elegantně zvládnout.

Číst dál...

Hledáte práci? Prozradíme vám výhody a nevýhody práce pro pracovní agenturu

V poslední době se stále častěji můžete setkat s nabídkami práce pro pracovní agentury. Na první pohled vše vypadá idylicky – pohodlné a jednoduché získání práce, zatímco nad vámi drží agentura ochrannou ruku. I zde se ale skrývají nevýhody – prozradíme vám, na co si dát pozor.

Číst dál...

Profil, který přitáhne uchazeče II.: Jak získat sledující a pozitivní doporučení a proč o ně usilovat?

Jedním z nejdůležitějších bodů, podle kterých se uchazeč rozhoduje, zda se o nabízenou pracovní pozici bude ucházet nebo ne, je pověst firmy a osobní hodnocení, která na pracovní prostředí ve firmě získá. On-line doporučení jsou nejlepší variantou, jak lidem dokázat, že jste spolehliví a důvěryhodní zaměstnavatelé.

Číst dál...

Chyby v kódování kariérních stránek #4

Dnes se podíváme na stěžejní prvky kariérní stránky, které nejdou vidět na první pohled, ale jsou o to důležitější pro roboty vyhledávačů jako je Google nebo Seznam.

Číst dál...

Podvod místo pracovního pohovoru? Poradíme, jak se nenechat napálit

Hledání práce pro většinu lidí představuje především stres – zvlášť, pokud hledání nové pracovní pozice trvá již delší dobu. Je pak jednoduché polevit v ostražitosti a ocitnout se uprostřed pohovoru, který není nic jiného než propracovaný podvod. Jak takové nabídky poznat už na dálku?

Číst dál...

Jak efektivně pracovat s nabídkami?

Jak vytěžíte ze Staffita maximum? Jak nejjednodušeji a nejrychleji oslovíte ty správné uchazeče o vaši nabídku práce? Projděte si mého průvodce a ušetřete si čas tápáním.

Číst dál...