Dnes se v našem tutorialu podíváme na klíčová slova a texty kariérních stránek. Je to jedna z hlavních podmínek úspěchu.

Co to jsou klíčová slova?

Klíčové slovo nebo-li keyword je slovo či sousloví, na které vaše kariérní stránky optimalizujete. Proto jejich správné stanovení je zcela stěžejní. Abyste lépe pochopili, jak je stanovit, uvedu příklad.

Pokud právě hledáte skladníky, tak klíčovým slovem bude jistě slovo 'skladník'. To samo o sobě nic moc neznamená, je to příliš obecné slovo pro vyhledávač. Abyste našli správné klíčové slovo, potřebujete se zamyslet, co skladník do Googlu zadává, když si hledá novou práci.

Ta nejlepší klíčová slova pro vaši optimalizaci budou spíš delší sousloví. Například:

  • Nabídky práce skladník Brno
  • Inzeráty práce pro skladníky z Brna
  • Volná místa skladník firma ABC s.r.o.
  • Hledám práci skladník Brno

To mohou být úspěšná klíčová slova pro vaši kariérní stránku. Při všech variantách ovšem vytvoříte desítky až stovky sousloví.

Která klíčová slova jsou ta správná?

Optimalizovat kariérní stránku můžete vždy jen na velmi malý počet podobných sousloví. Google totiž bude hledat nejrelevantnější obsah pro své vyhledávače. To znamená, že pokud byste se snažili cílit na desítky klíčových slov, tak nikdy "nepředběhnete" kariérní stránku konkurenta, který celou svoji stránku optimalizoval pouze na jedno sousloví. Proč tomu tak je, se budete dozvídat, v celém tomto tutorialu.

Správná klíčová slova vám pomůže vybrat přímo Google. Protože chce pomáhat svým inzerentům, tak má k dispozici nástroj pro zjištění četnosti hledání klíčových slov. Tento nástroj můžete zdarma využívat v rámci Google Ads. Nástroj na zjištění hledanosti klíčových slov se jmenuje Plán klíčových slov. V plánovači zjistíte četnost hledání vašich sousloví. Navíc vám Google nabídne další vhodná klíčová slova. Na obrázku níže vidíte, kolik lidí průměrně měsíčně hledá sousloví 'skladník brno' a 'práce skladník brno'.

Pro vás je podstatné najít několik sousloví, které dohromady budou mít největší četnost hledání. Nemá smysl optimalizovat stránku na sousloví, které hledá 20 lidí měsíčně, když jiné sousloví, které má stejnou relevanci, hledá 2000 lidí měsíčně.

Doporučuji prostudovat všechny návrhy klíčových slov od Googlu a také si přímo vyhledat četnost u vámi vymyšlených klíčových slov. Když vše dáte dohromady, tak vám z toho "vypadnou" nejvhodnější klíčová slova. Mimo to tímto děláte analýzu pro případné kampaně, které můžete spustit v rámci Google Ads, pokud byste chtěli vaši návštěvnost podpořit i inzercí práce v Googlu či jiném vyhledávači. (Více o inzerování práce na Googlu bude v jiném tutorialu)

Dejme tomu, že vítězné klíčové sousloví pro vás bude: Nabídka práce skladník Brno

Co dál s klíčovým slovem či souslovím na svých kariérních stránkách?

Na to se podíváme v dalších dílech tohoto tutorialu. Ovšem zvolené klíčové slovo můžete použít i jako nadpis pro inzeráty na jiných serverech a portálech, kde budete odkazovat na vaši kariérní stránku (tj linkbuilding - více o tom v dalších dílech). Obzvlášť jsou výhodné portály, kde váš inzerát práce dostane vlastní samostatnou stránku, jako na Staffitu. Protože tuto stránku či inzerát můžete optimalizovat stejně, díky správně zvolenému sousloví. Pokud byste přidávali nabídku práce na Staffito, je vhodné nabídku nazvat právě 'Nabídka práce skladník Brno'. Díky tomu získáte optimalizovanou stránku bez jakékoliv znalosti kódování, pokud v nabídce budete odkazovat i na vaši kariérní stránku získáte cenný zpětný odkaz, který pomůže i vašim kariérním stránkám.

Image

Připojte se k profesní síti Staffito zdarma

Přidávejte nabídky práce. Vyhledávejte v životopisech uchazečů nebo si vytvořte vlastní profesní síť.

Profil vytvoříte za méně než 2 minuty.

Často hledané nabídky práce

Prodej a obchod

Stavebnictví

Logistika

Řemeslo

IT & Design

Administrativa

Gastro

Management

Nabídky práce podle lokace

Nabídky práce Praha
Nabídky práce Brno
Nabídky práce Ostrava
Nabídky práce Plzeň
Nabídky práce České Budějovice
Nabídky práce Olomouc

Vyhledávání profesionálů

Vyhledávejte a kontaktujte profesionály, freelancery, brigádníky nebo nové zaměstnance. Je to zdarma.

Vyhledávání profesionálů

Články z blogu

Kde hledat nabídky práce - recepční

Recepční je mnohými často podceňovaná až opovrhovaná pozice. Přitom nejen chytrý manažer dobře ví, že první kontakt s firmou je zcela zásadní. Jedna americká studie z 90. let minulého století zkonstatovala, že celkový dojem o člověku, situaci či místě si tvoříme během prvních 6 sekund! Jen si představte, jakou škodu může napáchat nerudný a nekompetentní člověk na pozici recepční ve firmě, hotelu či třeba advokátní kanceláři.

Číst dál...

Jsem absolvent a sháním práci – na co se připravit?

Životní přelom, kdy se ze studenta stává pracující, je často složitý na překlenutí. Mladí lidé bez praxe jsou často zaskočeni vysokými nároky zaměstnavatelů a těžko se jim hledá první místo. Jak postupovat při shánění práce, pokud nemáte životopis bohatý na zkušenosti?

Číst dál...

Hlavní problém podnikání: Hledám zaměstnance a nenacházím. Kde se nejčastěji stává chyba?

Pro současný pracovní trh je typický nedostatek zaměstnanců. Hlavním důvodem je vysoká míra zaměstnanosti. Pokud si říkáte: „Co mám tedy dělat, když hledám zaměstnance,“ podívejte se, jestli neděláte jednu z těch častých chyb.

Číst dál...

Kde inzerovat práci, když hledáte spíše parťáka než kolegu

V současné době máte na výběr z mnoha možností, kde inzerovat práci. Kde ale nabídku práce umístit, pokud hledáte kolegu do týmu, který ostatním členům týmů prostě sedne a rychle do kolektivu zapadne?

Číst dál...

Podvod místo pracovního pohovoru? Poradíme, jak se nenechat napálit

Hledání práce pro většinu lidí představuje především stres – zvlášť, pokud hledání nové pracovní pozice trvá již delší dobu. Je pak jednoduché polevit v ostražitosti a ocitnout se uprostřed pohovoru, který není nic jiného než propracovaný podvod. Jak takové nabídky poznat už na dálku?

Číst dál...

Má vaše nabídka málo zobrazení? Propagujte ji a oslovte až desetkrát více uchazečů

Vytvořili jste zajímavou, dobře popsanou pracovní nabídku, a i přesto nemáte dostatek shlédnutí? S novým HR nástrojem Propagace nabídky jednoduše oslovíte až desetkrát širší okruh potencionálních zájemců.

Číst dál...
Cron Job Starts