Dnes se v našem tutorialu podíváme na klíčová slova a texty kariérních stránek. Je to jedna z hlavních podmínek úspěchu.

Co to jsou klíčová slova?

Klíčové slovo nebo-li keyword je slovo či sousloví, na které vaše kariérní stránky optimalizujete. Proto jejich správné stanovení je zcela stěžejní. Abyste lépe pochopili, jak je stanovit, uvedu příklad.

Pokud právě hledáte skladníky, tak klíčovým slovem bude jistě slovo 'skladník'. To samo o sobě nic moc neznamená, je to příliš obecné slovo pro vyhledávač. Abyste našli správné klíčové slovo, potřebujete se zamyslet, co skladník do Googlu zadává, když si hledá novou práci.

Ta nejlepší klíčová slova pro vaši optimalizaci budou spíš delší sousloví. Například:

  • Nabídky práce skladník Brno
  • Inzeráty práce pro skladníky z Brna
  • Volná místa skladník firma ABC s.r.o.
  • Hledám práci skladník Brno

To mohou být úspěšná klíčová slova pro vaši kariérní stránku. Při všech variantách ovšem vytvoříte desítky až stovky sousloví.

Která klíčová slova jsou ta správná?

Optimalizovat kariérní stránku můžete vždy jen na velmi malý počet podobných sousloví. Google totiž bude hledat nejrelevantnější obsah pro své vyhledávače. To znamená, že pokud byste se snažili cílit na desítky klíčových slov, tak nikdy "nepředběhnete" kariérní stránku konkurenta, který celou svoji stránku optimalizoval pouze na jedno sousloví. Proč tomu tak je, se budete dozvídat, v celém tomto tutorialu.

Správná klíčová slova vám pomůže vybrat přímo Google. Protože chce pomáhat svým inzerentům, tak má k dispozici nástroj pro zjištění četnosti hledání klíčových slov. Tento nástroj můžete zdarma využívat v rámci Google Ads. Nástroj na zjištění hledanosti klíčových slov se jmenuje Plán klíčových slov. V plánovači zjistíte četnost hledání vašich sousloví. Navíc vám Google nabídne další vhodná klíčová slova. Na obrázku níže vidíte, kolik lidí průměrně měsíčně hledá sousloví 'skladník brno' a 'práce skladník brno'.

Pro vás je podstatné najít několik sousloví, které dohromady budou mít největší četnost hledání. Nemá smysl optimalizovat stránku na sousloví, které hledá 20 lidí měsíčně, když jiné sousloví, které má stejnou relevanci, hledá 2000 lidí měsíčně.

Doporučuji prostudovat všechny návrhy klíčových slov od Googlu a také si přímo vyhledat četnost u vámi vymyšlených klíčových slov. Když vše dáte dohromady, tak vám z toho "vypadnou" nejvhodnější klíčová slova. Mimo to tímto děláte analýzu pro případné kampaně, které můžete spustit v rámci Google Ads, pokud byste chtěli vaši návštěvnost podpořit i inzercí práce v Googlu či jiném vyhledávači. (Více o inzerování práce na Googlu bude v jiném tutorialu)

Dejme tomu, že vítězné klíčové sousloví pro vás bude: Nabídka práce skladník Brno

Co dál s klíčovým slovem či souslovím na svých kariérních stránkách?

Na to se podíváme v dalších dílech tohoto tutorialu. Ovšem zvolené klíčové slovo můžete použít i jako nadpis pro inzeráty na jiných serverech a portálech, kde budete odkazovat na vaši kariérní stránku (tj linkbuilding - více o tom v dalších dílech). Obzvlášť jsou výhodné portály, kde váš inzerát práce dostane vlastní samostatnou stránku, jako na Staffitu. Protože tuto stránku či inzerát můžete optimalizovat stejně, díky správně zvolenému sousloví. Pokud byste přidávali nabídku práce na Staffito, je vhodné nabídku nazvat právě 'Nabídka práce skladník Brno'. Díky tomu získáte optimalizovanou stránku bez jakékoliv znalosti kódování, pokud v nabídce budete odkazovat i na vaši kariérní stránku získáte cenný zpětný odkaz, který pomůže i vašim kariérním stránkám.

Image

Připojte se k profesní síti Staffito zdarma

Přidávejte nabídky práce. Vyhledávejte v životopisech uchazečů nebo si vytvořte vlastní profesní síť.

Profil vytvoříte za méně než 2 minuty.
Cron Job Starts