Kariérní stránky na vašem firemním webu mají velký význam pro nábor nových zaměstnanců. Přes kariérní stránky dlouhodobě přicházejí velmi relevantní uchazeči, protože již znají vaši společnost a hlasí se k vaší nabídce práce právě proto, že chtějí spolupracovat s vaší firmou.

My se ovšem v tomto tutorialu podíváme na organické zviditelnění ve vyhledávačích jako je Google nebo Seznam. Když vaše nabídka pracovní pozice bude na 1. místě ve vyhledávání Googlu, tak vám to jistě zvedne návštěvnost stránky a také přiláká mnohem větší počet uchazečů.

Několik důvodů proč optimalizovat kariérní stránky pro vyhledávače

 • stálý přísun nových uchazečů bez práce
 • po správném nastavení kariérních stránek nepotřebujete placenou inzerci
 • noví uchazeči přicházejí dlouhodobě a vás to nestojí ani korunu

Optimalizací stránek pro vyhledávače (tzv SEO) se zabývají především kodéři. Ovšem je to jen polovina úspěchu. Druhou polovinu můžete ovlivnit přímo vy. Nyní si vysvětlíme na čem záleží, abyste vaše stránky dostali na první příčku.

SEO se zabývá tzv On-page a Off-page faktory. Jednoduše řečeno tím, co je přímo na vaší stránce - On-page a tím co je mimo vaši stránku - Off-page.

Hlavní On-page faktory

 • Url adresa
 • Správné nadpisy
 • Chyby v kódu (správná sémantika)
 • Rychlost načítání stránek
 • Správně vyplněné meta tagy
 • Správné nastavení robots.txt
 • Indexace stránek
 • Správné texty a klíčová slova
 • To do akce
 • Responzivní design
 • Vnitřní odkazy

Na konkrétní faktory se blíže podíváme v dalším díle tohoto tutorialu. Pro vás to budou snad užitečné informace při zadávání tvorby kariérních stránek nebo kontroly správnosti těch stávajících. Vy jako náborář či personalista pravděpodobně nedokážete splnit vše, ale všechny věci můžete jednoduše zkontrolovat a případně zaurgovat jejich editaci.

Pokud se vám to celé zdá být moc složité, tak vyzkoušejte přidat vaši nabídku práce na Staffito, kde nad ničím podobným přemýšlet nemusíte, protože jsme na vše mysleli za vás. Nabídka práce na Staffitu je vaše vlastní kariérní stránka, o její správně nastavené on-page faktory se staráme my. Takže nic dalšího nastavovat nemusíte. Přidat nabídku práce můžete zde. Pokud ještě na Staffitu nemáte profil, tak si jej vytvořte zdarma zde.

Hlavní Off-page faktory

 • Kvalitní zpětné odkazy
 • Tvar a umístění zpětných odkazů
 • Sociální dosah
 • Důvěryhodnost

Na off-page faktorech můžete pracovat přímo vy. V dalších dílech tohoto tutorialu se podíváme, jak správně tvořit zpětné odkazy, co smysl má a za co naopak dostanete od Googlu ban.

Image

Připojte se k profesní síti Staffito zdarma

Přidávejte nabídky práce. Vyhledávejte v životopisech uchazečů nebo si vytvořte vlastní profesní síť.

Profil vytvoříte za méně než 2 minuty.

Často hledané nabídky práce

Prodej a obchod

Stavebnictví

Logistika

Řemeslo

IT & Design

Administrativa

Gastro

Management

Nabídky práce podle lokace

Nabídky práce Praha
Nabídky práce Brno
Nabídky práce Ostrava
Nabídky práce Plzeň
Nabídky práce České Budějovice
Nabídky práce Olomouc

Vyhledávání profesionálů

Vyhledávejte a kontaktujte profesionály, freelancery, brigádníky nebo nové zaměstnance. Je to zdarma.

Vyhledávání profesionálů

Články z blogu

Jak napsat životopis - VZOR zdarma

Jak napsat životopis? Na co nezapomenout a na co si dát pozor? Podívejte se na předlohu, stáhněte si vzor životopisu ve Wordu nebo si vytvořte životopis online.

Číst dál...

Kde hledat nabídky práce - asistentka

Přijmout fakt, že jste se náhle ocitli ve skupině lidí, kteří hledají práci, není vždy jednoduché. Rádi bychom vám ukázali cesty, jak si novou práci najít rychle, efektivně a hlavně v pozitivní náladě! Protože nová práce je zároveň velkou výzvou, je to změna, je to posun vpřed, je to otevření nových možností, vztahů a svého profesního potenciálu.

Číst dál...

Hlavní problém podnikání: Hledám zaměstnance a nenacházím. Kde se nejčastěji stává chyba?

Pro současný pracovní trh je typický nedostatek zaměstnanců. Hlavním důvodem je vysoká míra zaměstnanosti. Pokud si říkáte: „Co mám tedy dělat, když hledám zaměstnance,“ podívejte se, jestli neděláte jednu z těch častých chyb.

Číst dál...

Jak napsat skvělý inzerát práce?

Jak napsat skvělý inzerát práce, ke kterému se budou hlásit uchazeči? Čím zaujmout v dnešní době? Podívejte se, jak to vidíme my.

Číst dál...

Jak na perfektní Staffito profil, kterému zaměstnavatel neodolá III.: Proč jsou doporučení důležitá a jak si vytvořit vlastní profesní síť

Máte perfektně vyplněný životopis, vhodnou profesní fotku a nevíte, co dál? Získávejte doporučení od svých zaměstnavatelů a kolegů a zároveň také hodnoťte své zaměstnavatele a kolegy. Zároveň nezapomeňte budovat svoji profesní síť, sdílejte profesní obsah a objevte plný potenciál pracovní sítě Staffito.

Číst dál...

Jak na perfektní Staffito profil, kterému zaměstnavatel neodolá II.: Není fotka jako fotka

Přikládání fotografií k životopisu je živě diskutované téma. Dobře zvolenou profesní fotografií můžete získat cenné body navíc – ale stejně tak o ně díky špatně zvolené fotografii můžete přijít.

Číst dál...