Kariérní stránky na vašem firemním webu mají velký význam pro nábor nových zaměstnanců. Přes kariérní stránky dlouhodobě přicházejí velmi relevantní uchazeči, protože již znají vaši společnost a hlasí se k vaší nabídce práce právě proto, že chtějí spolupracovat s vaší firmou.

My se ovšem v tomto tutorialu podíváme na organické zviditelnění ve vyhledávačích jako je Google nebo Seznam. Když vaše nabídka pracovní pozice bude na 1. místě ve vyhledávání Googlu, tak vám to jistě zvedne návštěvnost stránky a také přiláká mnohem větší počet uchazečů.

Několik důvodů proč optimalizovat kariérní stránky pro vyhledávače

 • stálý přísun nových uchazečů bez práce
 • po správném nastavení kariérních stránek nepotřebujete placenou inzerci
 • noví uchazeči přicházejí dlouhodobě a vás to nestojí ani korunu

Optimalizací stránek pro vyhledávače (tzv SEO) se zabývají především kodéři. Ovšem je to jen polovina úspěchu. Druhou polovinu můžete ovlivnit přímo vy. Nyní si vysvětlíme na čem záleží, abyste vaše stránky dostali na první příčku.

SEO se zabývá tzv On-page a Off-page faktory. Jednoduše řečeno tím, co je přímo na vaší stránce - On-page a tím co je mimo vaši stránku - Off-page.

Hlavní On-page faktory

 • Url adresa
 • Správné nadpisy
 • Chyby v kódu (správná sémantika)
 • Rychlost načítání stránek
 • Správně vyplněné meta tagy
 • Správné nastavení robots.txt
 • Indexace stránek
 • Správné texty a klíčová slova
 • To do akce
 • Responzivní design
 • Vnitřní odkazy

Na konkrétní faktory se blíže podíváme v dalším díle tohoto tutorialu. Pro vás to budou snad užitečné informace při zadávání tvorby kariérních stránek nebo kontroly správnosti těch stávajících. Vy jako náborář či personalista pravděpodobně nedokážete splnit vše, ale všechny věci můžete jednoduše zkontrolovat a případně zaurgovat jejich editaci.

Pokud se vám to celé zdá být moc složité, tak vyzkoušejte přidat vaši nabídku práce na Staffito, kde nad ničím podobným přemýšlet nemusíte, protože jsme na vše mysleli za vás. Nabídka práce na Staffitu je vaše vlastní kariérní stránka, o její správně nastavené on-page faktory se staráme my. Takže nic dalšího nastavovat nemusíte. Přidat nabídku práce můžete zde. Pokud ještě na Staffitu nemáte profil, tak si jej vytvořte zdarma zde.

Hlavní Off-page faktory

 • Kvalitní zpětné odkazy
 • Tvar a umístění zpětných odkazů
 • Sociální dosah
 • Důvěryhodnost

Na off-page faktorech můžete pracovat přímo vy. V dalších dílech tohoto tutorialu se podíváme, jak správně tvořit zpětné odkazy, co smysl má a za co naopak dostanete od Googlu ban.

Image

Připojte se k profesní síti Staffito zdarma

Přidávejte nabídky práce. Vyhledávejte v životopisech uchazečů nebo si vytvořte vlastní profesní síť.

Profil vytvoříte za méně než 2 minuty.

Často hledané nabídky práce

Prodej a obchod

Stavebnictví

Logistika

Řemeslo

IT & Design

Administrativa

Gastro

Management

Nabídky práce podle lokace

Nabídky práce Praha
Nabídky práce Brno
Nabídky práce Ostrava
Nabídky práce Plzeň
Nabídky práce České Budějovice
Nabídky práce Olomouc

Vyhledávání profesionálů

Vyhledávejte a kontaktujte profesionály, freelancery, brigádníky nebo nové zaměstnance. Je to zdarma.

Vyhledávání profesionálů

Články z blogu

Jsem absolvent a sháním práci – na co se připravit?

Životní přelom, kdy se ze studenta stává pracující, je často složitý na překlenutí. Mladí lidé bez praxe jsou často zaskočeni vysokými nároky zaměstnavatelů a těžko se jim hledá první místo. Jak postupovat při shánění práce, pokud nemáte životopis bohatý na zkušenosti?

Číst dál...

Hledáte práci? Prozradíme vám výhody a nevýhody práce pro pracovní agenturu

V poslední době se stále častěji můžete setkat s nabídkami práce pro pracovní agentury. Na první pohled vše vypadá idylicky – pohodlné a jednoduché získání práce, zatímco nad vámi drží agentura ochrannou ruku. I zde se ale skrývají nevýhody – prozradíme vám, na co si dát pozor.

Číst dál...

Profil, který přitáhne uchazeče II.: Jak získat sledující a pozitivní doporučení a proč o ně usilovat?

Jedním z nejdůležitějších bodů, podle kterých se uchazeč rozhoduje, zda se o nabízenou pracovní pozici bude ucházet nebo ne, je pověst firmy a osobní hodnocení, která na pracovní prostředí ve firmě získá. On-line doporučení jsou nejlepší variantou, jak lidem dokázat, že jste spolehliví a důvěryhodní zaměstnavatelé.

Číst dál...

Jak inzerovat práci, aby se ozvalo co nejvíce uchazečů? Podívejte se, co by ve vašem inzerátu nemělo chybět

Snažíte se obsadit volnou pozici, ale nedaří se vám? A obsahuje váš inzerát všechno, co uchazeči potřebují vědět? A kde mají možnost na váš inzerát narazit? Vžijte se do kůže uchazečů o práci a podívejte se na svůj inzerát ještě jednou. Využijte naše tipy, jak inzerovat práci úspěšně a efektivně.

Číst dál...

Jak efektivně pracovat s nabídkami?

Jak vytěžíte ze Staffita maximum? Jak nejjednodušeji a nejrychleji oslovíte ty správné uchazeče o vaši nabídku práce? Projděte si mého průvodce a ušetřete si čas tápáním.

Číst dál...

Případová studie TopTalent: 5x více zájemců a nárůst počet zobrazení nabídky o 2880%

Dnes Vám ukážu podrobný návod, jak jsme dokázali zvednout počet zobrazení nabídky práce TopTalent o 2880% a získat 5 relevantních uchazečů.

Číst dál...