To, zda se rozhodneme odpovědět na pracovní nabídku, ovlivňuje mnoho aspektů – místo práce, plat, benefity nebo druh pracovního úvazku. I pokud na nabídku ale neodpovíte, je dobré začít sledovat zadavatele nabídky práce a vytvářet si tak vlastní profesní síť.

Sledujte profesní zaměření

Každý z nás má nějaké profesní zaměření, ve kterém se nejvíce realizuje. Vyhledává pracovní nabídky z tohoto oboru, zajímají ho profesní novinky a snaží se v daném oboru vzdělávat. Spojení, které si můžete vybudovat na pracovní síti Staffito vám s tím pomůže. Vytvořte si síť odborníků a zaměstnavatelů ze své profese a sdílejte společně aktuality ze svého oboru.

Je to zcela jednoduché. Pokud zaznamenáte nabídku, která Vás profesně zaujme, ale z nějakého důvodu na ni nechcete reagovat, neostýchejte se i tak sledovat jejího zadavatele. Nejen, že se vám na vaší zdi budou zobrazovat veškeré nové pracovní nabídky, který tento zadavatel přidá, ale zároveň uvidíte i veškerý obsah, který se rozhodne na své zdi sdílet.

Kromě toho, člověk, kterého sledujete, uvidí i obsah který na svou zeď přidáte vy. Vybudujte si pověst odborníka ve svém oboru díky zajímavým článkům a kvalitním fotografiím. Prezentujte svoji práci a získávejte další pracovní nabídky a profesní kontakty. Díky tomu můžete budovat svůj profesní brand u těch nejrelevantnějších lidí, kteří vás následně mohou oslovit přímo se svou nabídkou, protože vás budou brát jako profesionála.

Jak na to?

Jak s budováním své vlastní profesní sítě začít? Stačí si v seznamu nabídek práce https://staffito.com/nabidky-prace-brigady vyfiltrovat ty nabídky, které vás profesně zajímají. Pak už jen stačí rozkliknout profil zadavatele a kliknout na tlačítko Sledovat.

Pokud to nastavení soukromí zadavatele povoluje, můžete si zobrazit jeho profesní síť a požádat o sledování další relevantní osoby z jeho sledujících.

Stejně můžete postupovat i v případě, že si chcete vybudovat lokální profesní síť. V tom případě stačí místo profese vyhledat nabídky z vašeho okresu.

Nabídky práce podle lokace

Nabídky práce Praha
Nabídky práce Brno
Nabídky práce Ostrava
Nabídky práce Plzeň
Nabídky práce České Budějovice
Nabídky práce Olomouc

Články z blogu

Jsem absolvent a sháním práci – na co se připravit?

Životní přelom, kdy se ze studenta stává pracující, je často složitý na překlenutí. Mladí lidé bez praxe jsou často zaskočeni vysokými nároky zaměstnavatelů a těžko se jim hledá první místo. Jak postupovat při shánění práce, pokud nemáte životopis bohatý na zkušenosti?

Číst dál...

Jak napsat životopis - VZOR zdarma

Jak napsat životopis? Na co nezapomenout a na co si dát pozor? Podívejte se na předlohu, stáhněte si vzor životopisu ve Wordu nebo si vytvořte životopis online.

Číst dál...

Jak na texty kariérních stránek? #3

V dnešním tutorialu se podíváme na obsahovou stránku vašich kariérních stránek, která bude vycházet z klíčových slov, které jsme si zvolili v minulém díle Jak na klíčová slova kariérních stránek? #2.

Číst dál...

3 TIPY Kde hledat zaměstnance?

Kde hledat zaměstnance, když na trhu práce žádní nejsou? Neřešitelný problém pro nejednoho personalistu. Podívejte se na řešení.
Číst dál...

Jak najít zaměstnance na Staffitu?

Jak najdete zaměstnance na Staffitu? Jak si vytvoříte vlastní profesní síť profesionálů z vašeho oboru, kterým budete zobrazovat nabídky práce zdarma? Vyzkoušejte naše tipy.

Číst dál...

Sám sobě značkou – jak si vybudovat osobní brand

Ať už pracujete v jakékoliv profesi, vždy je dobré vybudovat si osobní značku, která vás bude prezentovat novým zaměstnavatelům a klientům. Díky pracovní síti Staffito je to zcela jednoduché a zvládne to každý. 

Číst dál...
Cron Job Starts