Dnes Vám ukážu podrobný návod, jak jsme dokázali 10x zvednout počet zobrazení nabídky práce pro Allianz a získat o 600% více zájemců. A to se nám povedlo u nabídky práce pro pojišťovací poradce, kterých je na trhu práce nejméně v historii. Podívejte se na podrobný návod krok za krokem, jak jsme toho dosáhli.

Nejdříve se podívejme na stávající stav nabídky práce, kterou přidal přímo manažer jedné z poboček Allianz. Nabídka práce měla po 2 týdnech 14 zobrazení a jen jednoho kandidáta.

Správným titulkem zvednete počet zájemců

Pojď pracovat pro Allianz je nevhodný titulek hned z několika důvodů

  • titulek na první pohled nikomu nic neřekne
  • titulek není vhodný pro vyhledávače

Pokud napíšete Pojď pracovat do Allianz, tak to v seznamu nabídek práce, kde člověk nevidí prakticky nic jiného než titulek a benefity, nikomu nic neřekne. Hned v titulku potřebujete říct potenciálním uchazečům o jakou jde profesi a ideálně lokaci, kde má práce být vykonávána.

Další a podstatnější výhoda bude zvýšení počtu zájemců z vyhledávání. A to nejen na Staffitu. Když vystavíte nabídku práce na Staffitu, automaticky se vystaví na dalších agregátorech jako je Indeed. Automaticky Staffito indexuje své nabídky ve vyhledávačích jako je Google a podobných.

Všechny tyto portály využívají vyhledávání. To znamená, že vyhledávače zobrazují, co nejrelevantnější výsledky vyhledávání právě podle titulku. Člověk, který hledá práci nikdy nehledá Pojď pracovat do Allianz. Hledají svou profesi a nejčastěji lokaci.

V našem případě bude ideální titulek: Pojišťovací poradce Brno

K titulku je ještě dobré přidat hlavní benefit. Něco, co nejde přehlédnout na první pohled. V našem případě mohou dostat pojišťovací poradci prémie až 300.000,- ročně, proto tuhle lákavou částku použijeme.

V našem případě bude ideální titulek: Pojišťovací poradce Brno - prémie až 300.000Kč/rok

Jak na texty v nabídce?

Text v nabídce by měl být přehledný. Strukturovaný, aby byl dobře čitelný a především musí obsahovat jasné informace. Z původně popsané nabídky uchazeč ani neví, o co se jedná. Proto texty malinko upravíme a budeme je strukturovat.

Pro vyhledávače je vhodné psát více textu než méně. Zároveň je dobré, když bude obsahovat klíčové slovo z titulku.

Změníme také tykání na vykání, přeci jen jde o první kontakt se zájemcem, kterého zatím neznáte. A u práce pojišťovacího poradce, bych osobně uvítal alespoň určitou formálnost.

Lidé chtějí vědět, kde budou pracovat

Do adresy dopíšeme přesnou adresu práce. V nabídce je napsáno "kde ti to bude vyhovovat", jelikož pojišťovací poradci mohou pracovat odkudkoli. Nicméně v nabídce práce je lepší určit přesnou adresu, například nejbližší pobočky. Jednak bude nabídka působit důvěryhodněji, že skutečně někde existuje kamenná pobočka, ale zároveň se s přesnou adresou zobrazí mapa v nabídce práce. Potenciální zájemce si tak na Googlu může vyhledat přesnou trasu a jasně vidět kam by měl alespoň občas dojet.

Obrázek řekne víc než 1000 slov

Úvodní obrázek vyměníme. Přednastavený obrázek není vhodný. Obrázkem můžete říct mnohem více a především se odlišíte od všech ostatních nabídek práce, díky tomu v seznamu všech nabídek nezapadnete. My jsme vytvořili tento obrázek, který bude korespondovat i s následnou propagací. Po všech úpravách nabídka práce vypadá takto:

TOP nabídka je přece vždy lepší

Nabídku práce propagujeme. Díky tomu nabídka v seznamu vyskakuje přednostně a nemůže v průběhu času zapadnout na 20. stránku na kterou už nikdo nikdy nepřijde. Značkou TOP se nabídka zviditelní. Informaci o nové TOP nabídce dostanou také relevantní uživatelé na své zdi.

Podívejte se jak nabídka nyní vypadá ve výpisu nabídek - zaujme na první pohled. Propagovat vaše nabídky práce můžete v rámci propagace nabídek práce.  Více o propagování zde.

E-mailing jako nejlepší nástroj

Staffito o nových nabídkách práce informuje uživatele v měsíčních přehledech. Kritérium pro zaslání je shodný profesní zájem uživatele jako zvolená profese u vaší nabídky práce. Zároveň se e-mailing cílí dle lokoace. V základu tedy dorazí info o vaší nabídce práce jen jednou a to v přehledu s ostatními nabídkami. V Brně mělo přihlášený odběr pojišťovacího poradce celkem 213 lidí.

Proto v rámci propagace nabídek práce zašleme nabídku práce i širšímu publiku. S propagací nabídky práce pošleme vaši nabídku práce mnohem většímu publiku a to každý týden po dobu propagace. Nabídka se tak dostane i k příbuzným profesím.

U nabídky s pojišťovacím poradcem tedy pro e-mailing zvolíme i příbuzné profese. Nabídku pošleme také

  • Account managerům
  • Oblastním managerům
  • Konzultantům
  • Administrativním pracovníkům
  • Bankovním poradcům
  • Pojistným zprostředkovatelům
  • Referentům

Navíc zvolíme i okolní okresy, které leží v blízkosti Brna. Tímto rozšířením dostane nabídku do mailu každý týden 2680 velmi relevantních lidí.

Oslovíme i ne/hledače

Zatím jsme oslovovali jen lidi, kteří právě hledají práci. Na Staffitu, ale můžeme oslovit i profesionály, kteří právě nemají nastavený odběr nabídek. A to pomocí reklamy. Můžeme přidat vlastní reklamu na několik pozic. Cílit můžeme na jednotlivé profesní obory i lokaci. Reklama se zobrazuje všem návštěvníkům i mimo registrované uživatele k odběru. Díky tomu získáme větší publikum pro naši nabídku práce.

Naše reklamy jsou v duchu úvodní fotky a vypadají takto:

Pozice pro reklamu zvolíme pravý banner a zeď uživatelů. Tím obsáhneme 100% stránek na Staffitu. Cílit budeme na stejné profese jak v širším e-mailingu. Díky tomu bychom měli dokázat oslovit během jednoho měsíce další uživatele.

Aktuálně můžete reklamy na Staffitu spustit na obou pozicích. A to již za 199Kč za 1.000 zobrazení. Více o reklamě na Staffitu najdete zde.

Jak jsme si vedli během jednoho měsíce, kdy byla nabídka práce 14 dní zdarma a 14 dní propagována?

Nabídka práce dosáhla 10x většího počtu zobrazení. Z původních 14 zobrazení získala 142 zobrazení ve stejném čase. Navíc získala 5ti násobný počet zájemců ve stejném období. Zobrazování nabídek práce je nejsilnější začátkem pracovního týdne. O víkendu je nejslabší.

Jak vypadala naše nabídka po skončení propagace?

 

Cron Job Starts