Máte perfektně vyplněný životopis, vhodnou profesní fotku a nevíte, co dál? Získávejte doporučení od svých zaměstnavatelů a kolegů a zároveň také hodnoťte své zaměstnavatele a kolegy. Zároveň nezapomeňte budovat svoji profesní síť, sdílejte profesní obsah a objevte plný potenciál pracovní sítě Staffito.

Proč jsou doporučení důležitá

Životopis o vás prozradí jenom to, co chcete, aby personalisté a zaměstnavatelé věděli. I to je důvodem, proč zaměstnavatelé a personalisté přikládají velkou váhu osobním doporučením – a to jak v off-line, tak v on-line podobě.

Stejně tak to ale platí i z druhé strany – uchazeč o zaměstnání si ověřuje bonitu a pověst svého nového potencionálního zaměstnavatele.

Na profesní síti Staffito můžete hodnocení a osobní doporučení, jak získávat, tak i rozdávat. Ohodnoťte své kolegy, zaměstnance nebo zaměstnavatele. Přispěje tím, jak k zvýšení bezpečnosti při hledání práce (můžete varovat ostatní před neprofesionálním nebo neadekvátním jednáním), a zároveň tak budujete svoji profesní síť.

Snažte se získat co nejvíce vlastních pozitivních doporučení – až 94 % zaměstnavatelů dá totiž přednost takhle „ověřenému“ uchazeči.

Proč si budovat vlastní profesní síť

Profesní síť funguje na jednoduchém principu – jste v kontaktu s kolegy a s lidmi, kteří pracují ve vašem oboru. Můžete navzájem sdílet profesní obsah, vzdělávat se a poznávat nové profesionály ze svého odvětví a rozšiřovat tak svou síť kontaktů.

Zároveň se vám na Staffito zobrazují pracovní nabídky, které se týkají vašeho profesního zaměření. Díky tomu si lehce udržíte přehled, co se ve vašem oboru děje.

Hlavní výhody budování profesní sítě tedy jsou:

  • Získávání nových kontaktů
  • Přehled v oboru
  • Budování vlastního i firemního dobrého jména
  • Sdílení profesního obsahu a vzdělávání

Často hledané nabídky práce

Prodej a obchod

Stavebnictví

Logistika

Řemeslo

IT & Design

Administrativa

Gastro

Management

Nabídky práce podle lokace

Nabídky práce Praha
Nabídky práce Brno
Nabídky práce Ostrava
Nabídky práce Plzeň
Nabídky práce České Budějovice
Nabídky práce Olomouc

Vyhledávání profesionálů

Vyhledávejte a kontaktujte profesionály, freelancery, brigádníky nebo nové zaměstnance. Je to zdarma.

Vyhledávání profesionálů

Články z blogu

3 tipy, jak najít práci – rychle, jednoduše a bezpečně

Hledání nové práce patří mezi nejstresovější situace, se kterými se můžete potkat. Pokud se hledání protáhne, často to s sebou nese pocit selhání a nejistoty – což se často negativně podepíše na sebevědomí uchazečů. Přinášíme 5 tipů, jak tomu předejít.

Číst dál...

Jsem absolvent a sháním práci – na co se připravit?

Životní přelom, kdy se ze studenta stává pracující, je často složitý na překlenutí. Mladí lidé bez praxe jsou často zaskočeni vysokými nároky zaměstnavatelů a těžko se jim hledá první místo. Jak postupovat při shánění práce, pokud nemáte životopis bohatý na zkušenosti?

Číst dál...

Jak má vypadat nabídka práce? Máme pro vás inzerát práce – vzor Staffito

Vytváření pracovních nabídek není jednoduché. Jak stručně a poutavě popsat vše důležité a na nic nezapomenout? Tento inzerát práce – vzor vás inspiruje a pomůže vytvořit ucelenou a zajímavou nabídku práce.

Číst dál...

Která online inzerce práce se vyplatí?

Do kterých online kanálů se vyplatí investovat, aby odezva uchazečů byla, co největší? Zaměřili jsme se na porovnání jednotlivých online kanálů.

Číst dál...

Případová studie TopTalent: 5x více zájemců a nárůst počet zobrazení nabídky o 2880%

Dnes Vám ukážu podrobný návod, jak jsme dokázali zvednout počet zobrazení nabídky práce TopTalent o 2880% a získat 5 relevantních uchazečů.

Číst dál...

Jaké jsou výhody vlastní profesní sítě?

Na pracovní síti Staffito můžete vytvářet sledující publikum, díky čemu si můžete jednoduše vybudovat vlastní profesní síť. K čemu je ale vlastní profesní síť dobrá a jaké výhody vám může přinést?

Číst dál...