Máte perfektně vyplněný životopis, vhodnou profesní fotku a nevíte, co dál? Získávejte doporučení od svých zaměstnavatelů a kolegů a zároveň také hodnoťte své zaměstnavatele a kolegy. Zároveň nezapomeňte budovat svoji profesní síť, sdílejte profesní obsah a objevte plný potenciál pracovní sítě Staffito.

Proč jsou doporučení důležitá

Životopis o vás prozradí jenom to, co chcete, aby personalisté a zaměstnavatelé věděli. I to je důvodem, proč zaměstnavatelé a personalisté přikládají velkou váhu osobním doporučením – a to jak v off-line, tak v on-line podobě.

Stejně tak to ale platí i z druhé strany – uchazeč o zaměstnání si ověřuje bonitu a pověst svého nového potencionálního zaměstnavatele.

Na profesní síti Staffito můžete hodnocení a osobní doporučení, jak získávat, tak i rozdávat. Ohodnoťte své kolegy, zaměstnance nebo zaměstnavatele. Přispěje tím, jak k zvýšení bezpečnosti při hledání práce (můžete varovat ostatní před neprofesionálním nebo neadekvátním jednáním), a zároveň tak budujete svoji profesní síť.

Snažte se získat co nejvíce vlastních pozitivních doporučení – až 94 % zaměstnavatelů dá totiž přednost takhle „ověřenému“ uchazeči.

Proč si budovat vlastní profesní síť

Profesní síť funguje na jednoduchém principu – jste v kontaktu s kolegy a s lidmi, kteří pracují ve vašem oboru. Můžete navzájem sdílet profesní obsah, vzdělávat se a poznávat nové profesionály ze svého odvětví a rozšiřovat tak svou síť kontaktů.

Zároveň se vám na Staffito zobrazují pracovní nabídky, které se týkají vašeho profesního zaměření. Díky tomu si lehce udržíte přehled, co se ve vašem oboru děje.

Hlavní výhody budování profesní sítě tedy jsou:

  • Získávání nových kontaktů
  • Přehled v oboru
  • Budování vlastního i firemního dobrého jména
  • Sdílení profesního obsahu a vzdělávání

Často hledané nabídky práce

Prodej a obchod

Stavebnictví

Logistika

Řemeslo

IT & Design

Administrativa

Gastro

Management

Nabídky práce podle lokace

Nabídky práce Praha
Nabídky práce Brno
Nabídky práce Ostrava
Nabídky práce Plzeň
Nabídky práce České Budějovice
Nabídky práce Olomouc

Vyhledávání profesionálů

Vyhledávejte a kontaktujte profesionály, freelancery, brigádníky nebo nové zaměstnance. Je to zdarma.

Vyhledávání profesionálů

Články z blogu

Hledám práci - změna je život!

Přijmout fakt, že jste se náhle ocitli ve skupině lidí, kteří hledají práci, není vždy jednoduché. Rádi bychom vám ukázali cesty, jak si novou práci najít rychle, efektivně a hlavně v pozitivní náladě! Protože Nová práce je zároveň Velkou výzvou, je to změna, je to posun vpřed, je to otevření nových možností, vztahů a svého profesního potenciálu.

Číst dál...

Kde hledat nabídky práce - recepční

Recepční je mnohými často podceňovaná až opovrhovaná pozice. Přitom nejen chytrý manažer dobře ví, že první kontakt s firmou je zcela zásadní. Jedna americká studie z 90. let minulého století zkonstatovala, že celkový dojem o člověku, situaci či místě si tvoříme během prvních 6 sekund! Jen si představte, jakou škodu může napáchat nerudný a nekompetentní člověk na pozici recepční ve firmě, hotelu či třeba advokátní kanceláři.

Číst dál...

Kariérní stránka na první pozici v Googlu #1

Kariérní stránky na vašem firemním webu mají velký význam pro nábor nových zaměstnanců. Přes kariérní stránky dlouhodobě přicházejí velmi relevantní uchazeči, protože již znají vaši společnost a hlasí se k vaší nabídce práce právě proto, že chtějí spolupracovat s vaší firmou.

Číst dál...

Proč Vám nejlepší zaměstnanci řeknou "NE"?

Pracujete se zaměstnanci, jste náborář nebo třeba manager, který denně pracuje se svým týmem a rozděluje mu úkoly? Pokud je tomu tak, často si pravděpodobně kladete otázky, v čem se na první pohled odlišují právě ti nejlepší zaměstnanci pro váš business? Jak je poznat během pohovoru? Proč od vás ti nejlepší odešli ke konkurenci?

Číst dál...

Jak dostat vaši nabídku práce na první stránku ve vyhledávání? Jednoduše díky Topování

Dali jste si práci s vytvořením perfektní pracovní nabídky, ale uchazeči nepřicházejí? Podívejte se, na jaké stránce ve vyhledávání nabídek se váš inzerát nachází. Poradíme vám, jak ho jednoduše dostat na první stránku, kterou si zobrazí nejvíce uchazečů.

Číst dál...

HR nástroje Staffito – jaké jsou jejich výhody a jak je využít ke zviditelnění svých nabídek práce?

Pracovní síť Staffito je ideálním místem, kde nabídky práce hledat i kde nabídky práce inzerovat. S novými prémiovými funkcemi zviditelníte své pracovní nabídky a získáte možnost vyhledávat uchazeče podle vlastních kritérií.

Číst dál...
Cron Job Starts