Máte perfektně vyplněný životopis, vhodnou profesní fotku a nevíte, co dál? Získávejte doporučení od svých zaměstnavatelů a kolegů a zároveň také hodnoťte své zaměstnavatele a kolegy. Zároveň nezapomeňte budovat svoji profesní síť, sdílejte profesní obsah a objevte plný potenciál pracovní sítě Staffito.

Proč jsou doporučení důležitá

Životopis o vás prozradí jenom to, co chcete, aby personalisté a zaměstnavatelé věděli. I to je důvodem, proč zaměstnavatelé a personalisté přikládají velkou váhu osobním doporučením – a to jak v off-line, tak v on-line podobě.

Stejně tak to ale platí i z druhé strany – uchazeč o zaměstnání si ověřuje bonitu a pověst svého nového potencionálního zaměstnavatele.

Na profesní síti Staffito můžete hodnocení a osobní doporučení, jak získávat, tak i rozdávat. Ohodnoťte své kolegy, zaměstnance nebo zaměstnavatele. Přispěje tím, jak k zvýšení bezpečnosti při hledání práce (můžete varovat ostatní před neprofesionálním nebo neadekvátním jednáním), a zároveň tak budujete svoji profesní síť.

Snažte se získat co nejvíce vlastních pozitivních doporučení – až 94 % zaměstnavatelů dá totiž přednost takhle „ověřenému“ uchazeči.

Proč si budovat vlastní profesní síť

Profesní síť funguje na jednoduchém principu – jste v kontaktu s kolegy a s lidmi, kteří pracují ve vašem oboru. Můžete navzájem sdílet profesní obsah, vzdělávat se a poznávat nové profesionály ze svého odvětví a rozšiřovat tak svou síť kontaktů.

Zároveň se vám na Staffito zobrazují pracovní nabídky, které se týkají vašeho profesního zaměření. Díky tomu si lehce udržíte přehled, co se ve vašem oboru děje.

Hlavní výhody budování profesní sítě tedy jsou:

  • Získávání nových kontaktů
  • Přehled v oboru
  • Budování vlastního i firemního dobrého jména
  • Sdílení profesního obsahu a vzdělávání