Přikládání fotografií k životopisu je živě diskutované téma. Dobře zvolenou profesní fotografií můžete získat cenné body navíc – ale stejně tak o ně díky špatně zvolené fotografii můžete přijít.

S fotkou nebo bez fotky?

Patří k životopisu automaticky fotografie a je životopis bez ní špatný? Odpověď není jednoznačná. Záleží na tom, na jakou pozici odpovídáte a zda ji zaměstnavatel v inzerátu požaduje. Pokud fotografie v požadavcích inzerátu je, ale vy ji posílat nechcete, samozřejmě nemusíte – ale pravděpodobně si tím uškodíte.

Ještě markantnější to platí pro profesní sítě a portály. Profilové fotky jsou tak běžnou součástí online světa, že profil bez nich působí nedůvěryhodně. Na Staffitu navíc komunikujete přímo se zadavatelem inzerce a obě strany se cítí lépe, pokud ví, s kým mluví.

Proč je výhodné fotografii poslat nebo zveřejnit?

  • Vaše jméno získá tvář
  • Váš životopis se bude lépe pamatovat
  • Překonáte určitou anonymitu
  • Zvýší se vaše důvěryhodnost

Špatná fotka je horší než žádná fotka

Na jednom pravidlu se ale shodnou všichni – pokud nemáte adekvátní, profesionální fotku, raději neposílejte žádnou. Nevhodná fotka vám může velmi uškodit. Jak poznáte, že jde o nevhodnou fotografii?

Nejste na ní sami – Fotografie z rodinných oslav, dovolených nebo z výletů, na kterých jste se vyfotili ještě s někým jiným, nelze použít jako profesní fotografii. Dokonce ani ve chvíli, kdy druhou osobu vyříznete a na fotce z ní zůstane pouze paže kolem vašich ramen.

Jste vyfoceni z příliš velké dálky – Pokud nejste na fotografii k poznání, ztrácí význam. Ideálním formátem je klasický portrét. Samozřejmě decentní, se zahalenými rameny a střídmým výstřihem.

Na prvním místě alkohol – Na profesní fotografii byste měli působit dobrým, zodpovědným dojmem. Pokud jste na snímku zachycení se sklenicí piva, vína nebo s cigaretou, nejedná se o fotografii, kterou byste se měli profesně prezentovat.

Vaše profilová fotografie je ideální způsob, jak se představit. Na profesní síti Staffito navíc můžete dodat svému profilu osobnější ráz díky úvodní fotografii (ale ani zde by nemělo být umístěno nic kontroverzního).

Často hledané nabídky práce

Prodej a obchod

Stavebnictví

Logistika

Řemeslo

IT & Design

Administrativa

Gastro

Management

Nabídky práce podle lokace

Nabídky práce Praha
Nabídky práce Brno
Nabídky práce Ostrava
Nabídky práce Plzeň
Nabídky práce České Budějovice
Nabídky práce Olomouc

Vyhledávání profesionálů

Vyhledávejte a kontaktujte profesionály, freelancery, brigádníky nebo nové zaměstnance. Je to zdarma.

Vyhledávání profesionálů

Články z blogu

Pomoc, sháním práci! Jak začít s hledáním a čeho se určitě vyvarovat

Ocitli jste se v situaci, kdy hledáte novou práci, ale nevíte, jak začít? Nejste si jistí, co je na řadě jako první? Tvorba životopisu, hledání volných inzerovaných pozic nebo oslovení vašich vysněných podniků? Poradíme vám, jak celou situaci elegantně zvládnout.

Číst dál...

Jak napsat životopis - VZOR zdarma

Jak napsat životopis? Na co nezapomenout a na co si dát pozor? Podívejte se na předlohu, stáhněte si vzor životopisu ve Wordu nebo si vytvořte životopis online.

Číst dál...

3 TIPY Kde hledat zaměstnance?

Kde hledat zaměstnance, když na trhu práce žádní nejsou? Neřešitelný problém pro nejednoho personalistu. Podívejte se na řešení.
Číst dál...

Hlavní problém podnikání: Hledám zaměstnance a nenacházím. Kde se nejčastěji stává chyba?

Pro současný pracovní trh je typický nedostatek zaměstnanců. Hlavním důvodem je vysoká míra zaměstnanosti. Pokud si říkáte: „Co mám tedy dělat, když hledám zaměstnance,“ podívejte se, jestli neděláte jednu z těch častých chyb.

Číst dál...

Proč sledovat zaměstnavatele, i když jejich pracovní nabídka není ta pravá

To, zda se rozhodneme odpovědět na pracovní nabídku, ovlivňuje mnoho aspektů – místo práce, plat, benefity nebo druh pracovního úvazku. I pokud na nabídku ale neodpovíte, je dobré začít sledovat zadavatele nabídky práce a vytvářet si tak vlastní profesní síť.

Číst dál...

Má vaše nabídka málo zobrazení? Propagujte ji a oslovte až desetkrát více uchazečů

Vytvořili jste zajímavou, dobře popsanou pracovní nabídku, a i přesto nemáte dostatek shlédnutí? S novým HR nástrojem Propagace nabídky jednoduše oslovíte až desetkrát širší okruh potencionálních zájemců.

Číst dál...
Cron Job Starts