Přikládání fotografií k životopisu je živě diskutované téma. Dobře zvolenou profesní fotografií můžete získat cenné body navíc – ale stejně tak o ně díky špatně zvolené fotografii můžete přijít.

S fotkou nebo bez fotky?

Patří k životopisu automaticky fotografie a je životopis bez ní špatný? Odpověď není jednoznačná. Záleží na tom, na jakou pozici odpovídáte a zda ji zaměstnavatel v inzerátu požaduje. Pokud fotografie v požadavcích inzerátu je, ale vy ji posílat nechcete, samozřejmě nemusíte – ale pravděpodobně si tím uškodíte.

Ještě markantnější to platí pro profesní sítě a portály. Profilové fotky jsou tak běžnou součástí online světa, že profil bez nich působí nedůvěryhodně. Na Staffitu navíc komunikujete přímo se zadavatelem inzerce a obě strany se cítí lépe, pokud ví, s kým mluví.

Proč je výhodné fotografii poslat nebo zveřejnit?

  • Vaše jméno získá tvář
  • Váš životopis se bude lépe pamatovat
  • Překonáte určitou anonymitu
  • Zvýší se vaše důvěryhodnost

Špatná fotka je horší než žádná fotka

Na jednom pravidlu se ale shodnou všichni – pokud nemáte adekvátní, profesionální fotku, raději neposílejte žádnou. Nevhodná fotka vám může velmi uškodit. Jak poznáte, že jde o nevhodnou fotografii?

Nejste na ní sami – Fotografie z rodinných oslav, dovolených nebo z výletů, na kterých jste se vyfotili ještě s někým jiným, nelze použít jako profesní fotografii. Dokonce ani ve chvíli, kdy druhou osobu vyříznete a na fotce z ní zůstane pouze paže kolem vašich ramen.

Jste vyfoceni z příliš velké dálky – Pokud nejste na fotografii k poznání, ztrácí význam. Ideálním formátem je klasický portrét. Samozřejmě decentní, se zahalenými rameny a střídmým výstřihem.

Na prvním místě alkohol – Na profesní fotografii byste měli působit dobrým, zodpovědným dojmem. Pokud jste na snímku zachycení se sklenicí piva, vína nebo s cigaretou, nejedná se o fotografii, kterou byste se měli profesně prezentovat.

Vaše profilová fotografie je ideální způsob, jak se představit. Na profesní síti Staffito navíc můžete dodat svému profilu osobnější ráz díky úvodní fotografii (ale ani zde by nemělo být umístěno nic kontroverzního).

Často hledané nabídky práce

Prodej a obchod

Stavebnictví

Logistika

Řemeslo

IT & Design

Administrativa

Gastro

Management

Nabídky práce podle lokace

Nabídky práce Praha
Nabídky práce Brno
Nabídky práce Ostrava
Nabídky práce Plzeň
Nabídky práce České Budějovice
Nabídky práce Olomouc

Vyhledávání profesionálů

Vyhledávejte a kontaktujte profesionály, freelancery, brigádníky nebo nové zaměstnance. Je to zdarma.

Vyhledávání profesionálů

Články z blogu

Jsem absolvent a sháním práci – na co se připravit?

Životní přelom, kdy se ze studenta stává pracující, je často složitý na překlenutí. Mladí lidé bez praxe jsou často zaskočeni vysokými nároky zaměstnavatelů a těžko se jim hledá první místo. Jak postupovat při shánění práce, pokud nemáte životopis bohatý na zkušenosti?

Číst dál...

Hledáte práci? Prozradíme vám výhody a nevýhody práce pro pracovní agenturu

V poslední době se stále častěji můžete setkat s nabídkami práce pro pracovní agentury. Na první pohled vše vypadá idylicky – pohodlné a jednoduché získání práce, zatímco nad vámi drží agentura ochrannou ruku. I zde se ale skrývají nevýhody – prozradíme vám, na co si dát pozor.

Číst dál...

Hlavní problém podnikání: Hledám zaměstnance a nenacházím. Kde se nejčastěji stává chyba?

Pro současný pracovní trh je typický nedostatek zaměstnanců. Hlavním důvodem je vysoká míra zaměstnanosti. Pokud si říkáte: „Co mám tedy dělat, když hledám zaměstnance,“ podívejte se, jestli neděláte jednu z těch častých chyb.

Číst dál...

Jak má vypadat nabídka práce? Máme pro vás inzerát práce – vzor Staffito

Vytváření pracovních nabídek není jednoduché. Jak stručně a poutavě popsat vše důležité a na nic nezapomenout? Tento inzerát práce – vzor vás inspiruje a pomůže vytvořit ucelenou a zajímavou nabídku práce.

Číst dál...

Jak na to, aby Vám neutekly nové nabídky práce? Odebírejte je přímo na e-mail!

Hledání nové práce vyžaduje hodně času. Proč si celý proces neulehčit a namísto složitého sledování nových nabídek si je jednoduše nenechat posílat přímo na e-mail? Profesní síť Staffito dokáže vybrat ty, které vám budou podle vašeho životopisu vyhovovat.

Číst dál...

Sám sobě značkou – jak si vybudovat osobní brand

Ať už pracujete v jakékoliv profesi, vždy je dobré vybudovat si osobní značku, která vás bude prezentovat novým zaměstnavatelům a klientům. Díky pracovní síti Staffito je to zcela jednoduché a zvládne to každý. 

Číst dál...
Cron Job Starts