Dobře zpracovaný životopis je při hledání nového zaměstnání základ úspěchu. Abyste mohli využívat potenciálu pracovní sítě Staffito naplno, nepodceňte sílu životopisu, který uvádíte na svém profilu.

Životopis můžu poslat, tak proč vyplňovat profil?

Mnoho uživatelů končí registraci na pracovní sítě a portály tím, že si vytvoří svůj profil, aniž by jej vyplnili. U některých pracovních portálů to nemusí mít na množství nabídek zásadní vliv, ale na Staffitu vás může nevyplnění životopisu negativně postihnout rovnou z několika důvodů:

  • Zadavatel nabídky se podle vašeho profilu rozhoduje, zda vás osloví nebo ne
  • Zadavatel nabídky se podle vašeho rozhoduje, zda přijme vaši žádost o pozici
  • Staffito pro vás podle uvedených údajů vybírá odpovídající pozici
  • Dalším faktem je, že nevyplněný profil nevzbuzuje důvěru. Pokud neuvedete své pracovní zkušenosti, ztíží se tím i vaše navazování profesních spojení.

Co by v životopise nemělo chybět

Vytvoření životopisu na Staffitu je jednoduché. Nemusíte si dělat starosti s řazením sekcí, ty jsou již nachystány, stačí je vyplnit.

Hlavička životopisu obsahuje:

  • profilovou fotku
  • úvodní fotku
  • jméno
  • současnou pracovní pozici

Dbejte na to, abyste zvolili vhodnou profesní fotku (o tom více v dalším článku).

Profesní část: Na první místo patří pracovní pozice, na které v současné době působíte. Předchozí zaměstnání uvádějte od nejnovějšího po nejstarší. Uvádějte i to, jak dlouho jste na daných pozicích pracovali (uvádějte i měsíce), co jste na pozici vykonávali nebo čeho jste na dané pozici dosáhli.

Část o vzdělání: Uvádějte školy od nejvyššího dosaženého vzdělání. Nezapomeňte uvést i obor, který jste studovali.

Jazyková část: Je dobré uvádět i úroveň vašich jazykových znalostí. O své jazykové vybavenosti nelžete, vyhnete se trapnému zážitku z pohovoru.

Část získaných certifikátů: Pokud jste absolvovali kurz nebo získali profesní ocenění, určitě je uveďte. Právě to může být vaší výhodou nad ostatními zájemci.

Část speciálních dovedností: Zde můžete uvést, zda máte řidičský průkaz, jaké ovládáte počítačové programy a své silné stránky. Jde o nejosobnější část životopisu, máte zde největší prostor se co nejlépe popsat. Informace by ale měly být relevantní.

Nabídky práce podle lokace

Nabídky práce Praha
Nabídky práce Brno
Nabídky práce Ostrava
Nabídky práce Plzeň
Nabídky práce České Budějovice
Nabídky práce Olomouc

Vyhledávání profesionálů

Vyhledávejte a kontaktujte profesionály, freelancery, brigádníky nebo nové zaměstnance. Je to zdarma.

Vyhledávání profesionálů

Články z blogu

3 tipy, jak najít práci – rychle, jednoduše a bezpečně

Hledání nové práce patří mezi nejstresovější situace, se kterými se můžete potkat. Pokud se hledání protáhne, často to s sebou nese pocit selhání a nejistoty – což se často negativně podepíše na sebevědomí uchazečů. Přinášíme 5 tipů, jak tomu předejít.

Číst dál...

Hledám práci - změna je život!

Přijmout fakt, že jste se náhle ocitli ve skupině lidí, kteří hledají práci, není vždy jednoduché. Rádi bychom vám ukázali cesty, jak si novou práci najít rychle, efektivně a hlavně v pozitivní náladě! Protože Nová práce je zároveň Velkou výzvou, je to změna, je to posun vpřed, je to otevření nových možností, vztahů a svého profesního potenciálu.

Číst dál...

Jak na texty kariérních stránek? #3

V dnešním tutorialu se podíváme na obsahovou stránku vašich kariérních stránek, která bude vycházet z klíčových slov, které jsme si zvolili v minulém díle Jak na klíčová slova kariérních stránek? #2.

Číst dál...

Profil, který přitáhne uchazeče II.: Jak získat sledující a pozitivní doporučení a proč o ně usilovat?

Jedním z nejdůležitějších bodů, podle kterých se uchazeč rozhoduje, zda se o nabízenou pracovní pozici bude ucházet nebo ne, je pověst firmy a osobní hodnocení, která na pracovní prostředí ve firmě získá. On-line doporučení jsou nejlepší variantou, jak lidem dokázat, že jste spolehliví a důvěryhodní zaměstnavatelé.

Číst dál...

Jak na perfektní Staffito profil, kterému zaměstnavatel neodolá I.: Nepodceňujte sílu dobře vyplněného životopisu

Dobře zpracovaný životopis je při hledání nového zaměstnání základ úspěchu. Abyste mohli využívat potenciálu pracovní sítě Staffito naplno, nepodceňte sílu životopisu, který uvádíte na svém profilu.

Číst dál...

Proč sledovat zaměstnavatele, i když jejich pracovní nabídka není ta pravá

To, zda se rozhodneme odpovědět na pracovní nabídku, ovlivňuje mnoho aspektů – místo práce, plat, benefity nebo druh pracovního úvazku. I pokud na nabídku ale neodpovíte, je dobré začít sledovat zadavatele nabídky práce a vytvářet si tak vlastní profesní síť.

Číst dál...