Blog

Dělejte, co vás baví

Jak napsat životopis - VZOR zdarma

Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnocení
 

Jak napsat životopis? Na co nezapomenout a na co si dát pozor? Podívejte se na předlohu, stáhněte si vzor životopisu ve Wordu nebo si vytvořte životopis online.

Životopis Word vzor

Stáhnout - Vzor životopisu Word


životopis online

Vytvořit životopis online

 

 TIPY Jak napsat úspěšný životopis

 

 1. Přizpůsobte životopis pracovní nabídce

Životopis si upravte podle pracovní nabídky, ke které se hlásíte. Díky tomu se bude váš životopis personalistům líbit, protože jim přijdete jako perfektní adept/ka. Většina životopisů, která personalistům dorazí je obecná a snaží se "zalíbit" všem. To je ovšem špatně.

Především si dejte pozor na relevantní zkušenosti, reference a dovednosti. Vše by mělo sedět na pracovní pozici, o kterou máte zájem. Když se ucházíte o místo číšníka, těžko vám pomůže v životopise letní brigáda, kde jste pomáhali s elektroinstalací.

 2. Zkušenosti - méně znamená více

Dejte si pozor na příliš mnoho pracovních zkušeností. Jestli jste za posledních 10 let změnil/a 15x zaměstnání nebude to pro vás znamenat nic dobrého, pokud je všechny uvedete ve svém životopise. Pro personalistu budete v tomto případě velmi přelétavá osobnost, s kterou nemá smysl ztrácet čas.

 3. Reference - důležitý

Pokud víte, že z předchozích pozic by vám nadřízený dal dobré hodnocení, neváhejte uvést jeho kontakt ve svém životopise. 

 

Životopis, který vám najde práci

Vytvořením online životopisu na profesní síti Staffito umožníte firmám a zaměstnavatelům, aby vás mohli dohledat a kontaktovat s nabídkou práce. Navíc vám Staffito bude hledat nejvhodnější nabídky práce, které vám doručí prostřednictvím e-mailu a notifikací. Tyto nabídky bude Staffito vybírat podle toho, co si vyplníte ve vašem online životopise.

Všechny údaje, které v životopise uvedete můžete skrýt před veřejností. Nabídky práce, které vám Staffito doručí nemusíte přijímat. Je jen na vás jestli projevíte zájem nebo nikoli. Staffito je zdarma.