Životní přelom, kdy se ze studenta stává pracující, je často složitý na překlenutí. Mladí lidé bez praxe jsou často zaskočeni vysokými nároky zaměstnavatelů a těžko se jim hledá první místo. Jak postupovat při shánění práce, pokud nemáte životopis bohatý na zkušenosti?

Sháním práci a vím, co chci

Jednou z chyb, které se mladí lidé často dopouští, je že si nezvolí kariérní směr. Případně si jej zvolí, ale po pár neúspěších od něj opouštějí a přijímají pracovní nabídku, kterou původně vůbec nechtěli. V takové práci jsou pak nespokojení, nenaplnění a brzy hledají novou.

Je důležité vybrat si svůj kariérní směr, přizpůsobit mu svůj životopis a soustavně sledovat trh práce, například na pracovních portálech a pracovních sítích. Pracovní síť Staffito tuhle práci usnadňuje uchazečům tím, že vhodné pracovní nabídky zasílá přímo na e-mail uchazečů.

Sháním práci a vím, kde hledám

Různé firmy mají různé nároky. Jsou takové, které vyžadují roky relevantních zkušeností. Na druhou stranu jsou i takové firmy, které rády dají šanci šikovnému mladému člověku. Je proto dobré si uvědomit, že oba typy firem preferují různé inzertní platformy.

Na pracovní síti Staffito můžete naleznout jak nabídky startupových firem, které jsou zpravidla mladým lidem otevřeny, tak i nabídky starších stabilních podniků. Firmy inzerující na profesní síti Staffito jsou, ale otevřeny novému a osobnějšímu přístupu, který je typický pro mladší generaci.

Sháním práci a vím, jak se chovat na pohovoru

Neúspěch absolventů pří hledání práce často pramení i z nedostatku zkušeností, jak se chovat na samotném pohovoru. Na profesní síti Staffito komunikujete se zadavatelem inzerce přes přímý chat, takže se můžete lépe připravit na tón konverzace u pohovoru.

Mezi základní tipy ale patří:

  • Dochvilnost
  • Sebevědomí
  • Informovanost

 

Image

Připojte se k profesní síti Staffito zdarma

Získejte online životopis zdarma. Zasílání nejnovějších nabídek práce do e-mailu. Hlášení se k nabídkám jedním tlačítkem.

Profil vytvoříte za méně než 2 minuty.

Cron Job Starts